Her zaman elinizin altında bir makyaj temizleyici bulunacak diye bir şey yok. Bazen farklı ürünleri makyaj temizleyici olarak kullanmanız gerekebilir. Aslında düşündüğümüzden daha kolay olabiliyor bu olay, siz yeter ki makyajla uyumayı düşünmeyin!

makyajinizi alternatif yollarla temizleyin 05

Şimdi de sizler için evde makyaj temizlemek için özel bir ürününüz bulunmadığında kullanabileceğiniz alternatif malzemeleri yazdık. Bu malzemeler sayesinde siz de makyajınızdan bir çırpıda kurtulabilir ve makyajsız, tertemiz bir yüzle uykuya dalabilirsiniz.

Doğal Yağlar

Bakım için kullandığınız hindistan cevizi yağını, ya da yemeklerinize lezzet vermesi için kullandığınız zeytin yağını (mümkünse sızma ve doğal) makyajınızı temizlemek için kullanabilirsiniz. Bu malzemeler aynı zamanda cildinizi nemlendirecektir.

makyajinizi alternatif yollarla temizleyin 06

Bebek Yağı

Eğer vücudunuzu nemlendirirken ya da çocuğunuz için bu ürünü kullanıyorsanız bebek yağından makyaj temizleme konusunda da yardım alabilirsiniz. Bebek yağı makyajınızı çok kolay bir şekilde temizler. Ancak bu yöntemi çok sık kullanmamanızı tavsiye ederiz.

makyajinizi alternatif yollarla temizleyin 01

Vazelin

Harika bir nemlendirici olan vazelin aynı zamanda harika bir makyaj temizleyicisidir. Pamuk yardımıyla vazelini yüzünüze uygulayabilir, ardından makyajınızdan kurtulabilirsiniz.  Ancak çok yoğun bir malzeme olduğu için bu malzemeyi sıklıkla kullanmamanızda fayda var.

makyajinizi alternatif yollarla temizleyin 02

Bal

Bal, yalnızca tereyağlı kızarmış ekmeği daha da tatlandırmak için kullanılan bir malzeme değildir. Kendisini aynı zamanda yüzünüzdeki makyajı temizlerken de kullanabilirsiniz. Az miktarda aldığınız balı parmak uçlarınızla yüzünüze yedirin. Ardından bir pamuk yardımıyla yüzünüzden temizleyin. Bu sayede hem makyajınız temizlenir, hem de cildiniz nemlenir.

makyajinizi alternatif yollarla temizleyin 04

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here