Birçok kadının rutinlerinden biridir manikür. Pek çok kadın el bakımına önem verdiği kadar tırnak bakımına da önem verir, tırnaklarını renkli renkli boyamaktan, bakımlı tutmaktan zevk alır. Ancak bazen bu rutinin zor geldiğini her kadın kabul edecektir. Bu nedenle güzellik salonlarında yapılan uygulamalara bir yenisi daha eklendi: Protez Tırnak.

Bu uygulama maniküre vakti olmayan kadınlar, tırnaklarını yeme alışkanlığı olanlar ve tırnak yapısı çok kırılgan olan kadınlar için tam bir çözüm yolu oldu. Düzenli bakım yapıldığı takdirde yarım seneye kadar kullanılabilen bu kurtarıcı mini estetik uygulamaya gelin daha yakından bakalım.

Protez tırnak nedir?

Protez tırnak özünde aslında bir takma tırnak uygulamasıdır. Ancak protez tırnağın hazır olarak satılan takma tırnaklardan farkı tamamen sizin tırnağınıza göre şekillendirilmesi ve çok daha uzun süre kullanılabilmesidir. Tıpkı kendi tırnaklarınız gibi istediğiniz ojeyi sürebilirsiniz.

Protez tırnak nasıl uygulanır?

Protez tırnak uygulaması yapılırken ilk olarak tırnağın kendisine koruyucu özel maddeler uygulanır. Ardından tırnakların uç kısmına tırnak yapıştırılır ve bu uç kısım kişinin tırnak şekline, istenilen uzunluğa göre şekillendirilir. Yapıştırılan tırnak ve kişinin kendi tırnağı arasında fark olmaması için uzun bir törpüleme işlemi yapılır.

Takılan tırnak ve kişinin kendi tırnağı aynı seviyeye getirildikten sonra tırnağın üzerine özel tırnak jeli uygulanır ve bu jel de törpülenerek düzleştirilir ve parlatılır.

Protez tırnak kalıcı mıdır?

Evet, kalıcıdır. Ancak oje sürüldüğünde çıkarılması için asetonsuz oje çıkarıcı kullanılmasına, temizlik ürünleriyle temas olmamasına dikkat edilmeli. Sert hareketlerden kaçınmak da protez tırnakların ömrünü uzatacaktır.

Kişinin kendi tırnakları uzadıkça uzayan kısımlara ek yaptırmak görüntü açısından önemlidir. Özenli davranılıp, uzayan kısımlara dolgu yapıldıkça 6 ay gibi bir süre protez tırnakları kullanmak mümkün olacaktır.

Protez tırnakları kendimiz çıkarabilir miyiz?

Aslında evet, ancak tırnaklarınıza zarar gelmemesi açısından profesyonel ellerde çıkarma işleminin yapılması mantıklı olacaktır.

Protez tırnak zararlı mıdır?

Tırnakların nemli kalması ve hava alması için özel bir bakım uygulansa da neticede kendi tırnaklarınız hava alamaz ve yıpranır. Bu nedenle uzunca bir süre kullanmamak, arada tırnakların nefes almasını, güneş ışığı görmesini sağlamak tırnak sağlığı açısından yararlı bir hareket olacaktır.

İlgili Yazı: Evde Manikür Yapma Teknikleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here