Eğer mavi gözleriniz varsa birçok kişinin gözlerinize hayranlıkla baktığını ve imrendiğini söylemek yanlış olmaz. Evet, renkli göz demek sadece mavi ya da yeşil göz demek değildir ama yine de ‘renkli göz’ genelde özenilen bir şeydir. Mavi gözlü olmak harika fakat eğer doğru makyaj yapamazsanız gözlerinizin güzelliğini kapatabilir ve kötü bir görüntü çizebilirsiniz. Ela gözler bu konuda çok şanslıdır, her rengi kullanabilirler. Ancak mavi gözlerde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Siz mavi gözlüler için bu yazıyı kaleme aldık!

mavi gozler icin harika makyaj rehberi 07

Mavi gözler yeterince aydınlatılmadığı zaman daha karanlık görünür. Bu iç kapatıcı görüntüyü önlemek için yapmanız gereken şey beyaz ya da ten rengi bir göz kalemini göz içinize çekmek ve göz pınarlarınıza açık renkli bir kalem ya da sedefli, açık renk bir far uygulamaktır. Bu uygulamalar sayesinde gözlerinizin mavisi açığa çıkar ve gözlerinizin beyazı daha aydınlık gözükür.

mavi gozler icin harika makyaj rehberi 04

Eğer göz makyajınızla fazla uğraşmak istemiyorsanız bej tonlarından yardım alabilirsiniz. Mavi gözleri en iyi ortaya çıkartan renk bej tonlarıdır. Bej tonlarını kullanarak fazla uğraşmadan göz makyajınızda harikalar yaratabilirsiniz.

mavi gozler icin harika makyaj rehberi 06

Diğer göz renkleriyle abartı durabilecek altın ya da bakır renklerini hiç düşünmeden kullanın. Gözlerinizin mavisini en iyi ortaya çıkaracak far renklerinden biridir bu renkler ve tonları.

mavi gozler icin harika makyaj rehberi 05

Eyeliner kullanmayı seviyorsanız tercihiniz siyah değil de lacivert olsun. Lacivert eyeliner sayesinde gözlerinizin mavisi ortaya çıkar, eğer yorgun bir gün geçirdiyseniz gözlerinizin kırmızılığı gizlenir. Bir de bunların yanında göz akınız daha da beyaz gözükeceği için gözleriniz daha büyük ve gösterişli görünür.

mavi gozler icin harika makyaj rehberi 03

Maskara seçiminde koyu siyah, dolgunlaştırıcı etkiye sahip maskaralardan yardım almanızı öneririm.

mavi gozler icin harika makyaj rehberi 01

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here