Her türlü meme estetiğinde en fazla merak edilen sorunların başında operasyondan sonra emzirme işleminin yapılıp yapılamayacağıdır.

Eğer doğru teknik kullanılırsa meme estetiği operasyonları, sonrasında anne olan kadınların bebeklerini emzirerek süt vermelerine engel olmaz.

Bunun için meme estetiği operasyonlarının doğru bir şekilde planlanması gerekir. Örneğin meme büyütme estetiğinde meme implantının kasın altına yerleştirilmesi riskin daha da azalmasına yardımcı oluyor.

Kullanılan meme estetiği tekniği önemli!

meme-ameliyatindan-sonra-emzirmek-Meme implantının nasıl bir teknik ile yerleştirileceği ise kadınların var olan meme dokusuna ve yine kadının genel cilt kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Meme büyütme ameliyatında silikon implantlar kadınların doğal göğüs yapısında bulunan süt kanallarına zarar vermeden yerleştirilmelidir.

Meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarında ise süt kanallarının zarar görmemesi için ameliyatın çok doğru bir şekilde planlanması ve uygulanması gerekmektedir. Bu ameliyatlarda göğüslerin süt verme işlevinin korunmasına azami derecede özen gösterilmektedir.

Ameliyatsız meme küçültme işlemi yapılabilir!

meme-ameliyatindan-sonra-emzirmek-Liposuction yöntemi ile göğüslerdeki fazla yağ dokuları da alınabildiği için meme küçültmede bu risk çok daha düşük olabilmektedir.

Günümüzde doğal meme yağısı küçük olan kadınlar, meme implantı ile göğüs büyütme estetiği talep etmektedir. Bunun haricinde kadınların özgüvenini olumsuz yönde etkileyen ve yaşam kalitelerinin düşmesine yol açan büyük göğüs  sorunu ise genç yaşlardan itibaren talep edilebilmektedir. Ayrıca göğüslerdeki asimetri sorunu da kadınların evlenmeden ve anne olmadan önce estetik cerrahiye başvurma sebepleri arasında yer almaktadır. Yağ enjeksiyonu teknikleri de mevcut. Süt kanallarına zarar vermeden çok az meme dokusu olan hastalarda Nano ve Mikro yağ enjeksiyonu teknikleri ile yumuşak doku transferi de yapılabilir.

Meme estetiği doğum sonrasına da ertelenebilir

meme-ameliyatindan-sonra-emzirmek-Eğer göğüslerinizin doğal şeklinden memnun değilseniz ve yakın zamanda anne olmayı planlıyorsanız. Meme estetiği operasyonunuzu bu sürecin sonuna erteleyebilirsiniz. Özellikle meme küçültme ve meme dikleştirme operasyonu için bu önerimiz çok daha geçerli olabilir. Çünkü her gebeliğin ardından vücutta olumlu olumsuz birçok değişiklik oluşur. Bunların arasında göğüslerde deformasyon da yer almaktadır. Eğer bu sürecin tamamlanmasını bekledikten sonra estetik cerrahiye başvurursanız, revizyon estetiğine ihtiyacı ihtimaliniz de düşük olur.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı
Op. Dr. Güncel Öztürk
www.guncelozturk.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here