Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte artık tüm yaşamımızı uygulamalara göre yapmaya başladık. “Instagram’da şu arkadaşım x cafeye gitmiş haydi bizde gidelim” gibi cümleler kurulmaya başlandı. İş buraya kadar geldiğinde artık ilişkilerde akıllı telefon boyutlarına taşındı. Günümüzde tanışmalar Instagram’dan görüşmeler Viber’den ayrılmalarda Whatsapp’ta çıkan iki mavi tikten olmaya başladı. Karşı cinsle etkileşimini bu şekilde kuruyor ve hep mutsuz oluyorsan o halde küçük tüyolarla ilişkini kurtarabilirsiniz.

Peki sosyal ağlara takılı kalmış ilişkimi nasıl kurtarırsın dediğini duyar gibiyim. Sadece küçük dokunuşlarla ilişkinizi yürütebileceğinizin farkında olmanız gerekiyor. Örneğin karşınızdaki kişi “Hm.peki.ok” diye trip atıyorsa küçük bir emoji topluluğu ile gönlünü alabilirsin. Şimdi gelin tüyoları birlikte inceleyelim.

1) Emoji Kullanım Sıklığını Arttırın

Mesajla Yaşanan İlişkiler Hakkında Tüyolar (1)

Normalde bir mekanda karşı karşıya oturup görüştüğünüz sırada karşımızdaki kişinin ne düşündüğünü bazen ne hissettiğini yüz ifadesinden, yaptığı mimiklerinden anlayabiliyorduk. Ama ilişkimizin büyük bir kısmını mesajla gideriyorsak emoji sıklığını arttırmamız gerekiyor. Aklınıza gelebilecek tüm hislerin bir görüntüsünü elbet bulursunuz.

2) Kelimeleri Kısaltmaktan Uzak Durun

Mesajla Yaşanan İlişkiler Hakkında Tüyolar (2)

Gelin Türkçe’mizi düzgün kullanalım. “Slm”,”Nbr” derken harcadığınız eforun biraz daha fazlasını harcayarak “Selam, Naber” yazabilirsiniz. Hem görüntü olarak hoş bir konuşma olmuş olur.

3) Fotograf Gönderirken Dudaklarınızı Büzmeyin

Mesajla Yaşanan İlişkiler Hakkında Tüyolar (3)

Tamam belki bazılarımız dudak büzmekten hoşlanıyor olabilir. Ama gerçekten çoğumuza yakışmıyor bayanlar lütfen bunun farkına varalım. Karşı cinsin hoşlanmama durumununda yüksek olduğunu düşünüyorum

4) Uzun Paragraflar Yazmayın

Mesajla Yaşanan İlişkiler Hakkında Tüyolar (4)

Roman yazmıyoruz beyler,bayanlar ! sadece mesajlaşıyoruz. O yüzden uzun uzun paragraflar yazarak -bence- okunma olasılığını düşürüyoruz. O yüzden kısa ve net cümleler kurarak zekiliğimizi belli etmeliyiz.

5) Sık Mesajlar Atmayın

Önce ilk giden mesajın cevabını bekleyip sonra ikinci mesajı atabiliriz. Özellikle kavga edilen zamanlarda olur. Bir taraf susarken öbür taraf kendi kendine zilyon adet fikir üretmiş ve ilişkiyi belirli bir noktaya getirmiştir ta ki susan taraf konuşuncaya dek çünkü konuşmaya başlandığında herşey buhar olup uçar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here