Biz millet olarak, kimseye benzemeyen karakteristik özelliklere sahip olduğumuzu kabul ettik ve kendimizi esasında bu yönlerimizle daha çok seviyoruz. Özellikle son zamanlarda karşılaştığımız reklamlarda da bu konunun sık sık işlendiğini gördüğümüzde kendimizle gurur duyduğumuz bile söylenebilir. Çünkü biz esasen çok iyi bir milletiz yahu, vicdanlıyız, sempatiğiz, doğalız ve iyi kötü herkese yardım etmeyi severiz. Eee hal böyle olunca dizi ve film tarzımız da bu doğrultuda şekilleniyor. vicdanlı filmleri seviyoruz biz. Her şeyden önce duygusal ve candan olması yetebiliyor çoğu zaman. Öyle afilli patlamalara, uçan arabalara, Transformersvari artistliklere hiç gerek duymuyoruz. Babam ve Oğlum gibi ağlatsın, Recep İvedik gibi güldürsün yeter. Bu açıdan baktığımızda, ortak olarak sevdiğimiz bir yığın film çıkıyor karşımıza. Bakalım istatistiklere göre izlemekten sıkılmadığımız, ortak eğlencemiz haline gelen ve en çok izlenen 10 film listemiz nelerden oluşuyor?

10.Eyvah Eyvah 3:

310120141659376810687_2

31.01.2014 tarihinde vizyona giren Eyvah Eyvah serisinin üçüncü filmi olan bu komediyi çok sevdiğimizi itiraf etmeliyiz. 3.409.396 kişi tarafından izlenen bu film Ata Demirer’in zirveyi zorladığı bir komedi olarak çıkmıştı karşımıza. Zaten işini çok iyi bilen Ata Demirer, ağzına cuk oturan Trakya şivesi ile de çok beğenildiğinin farkında ki, filmin peşini öyle hemen bırakmamış. Komedi dolu bu eğlenceli filmi hala izlemediyseniz, ee ne diyelim çok ayıp emişsiniz.

9.New York’da 5 Minare:

89ad742millet_olarak_en_cok_sevdigimiz_10_film271604c

Biz sinema konusunda aksiyona en çok korku filmlerinde yer veren bir grubun içerisinde yer alıyoruz. Yani korku filminden kastımız da öyle yaratıcı temalar değil de, daha çok cinler, periler üzerinden prim yapmaya çalışan türler. Aksiyon ve gerilim olarak baktığımızda toplumsal farkındalık yaratmaya çalışan Mahsun Kırmızıgül’ün bu filmini es geçemeyiz. Yine toplumsal gerçeklerimize daha heyecanlı bir yerden vurgu yapan bu film, sizi içine çekmeyi başarıyor ve 3.474.495 izleyici kitlesi ile bizim en çok sevdiğimiz filmler arasında yerini almayı başarıyor.

8.A.R.O.G. :

Arog-film-afisi

 

Profesyonel bir komedyen olan Cem yılmaz’ı genel olarak hepimiz seviyoruz. Tamam kıskançlıktan yerdiğimiz durumlar olmuyor değil ama itiraf edelim hepimiz bir yerlerde takdir ediyoruz. Bu filmi de en başarılı olanlarından biri. Bakın kaç milyon izlenmiş; 3.707.086

7.Babam ve Oğlum:

millet_olarak_en_cok_sevdigimiz_10_filmamillet_olarak_en_cok_sevdigimiz_10_filmam

 

Film bittikten sonra bile bizleri saatlerce, hatta aklımıza geldiği zaman içinde senelerce ağlatan bir film olarak Çağan Irmak’ın efsanelerinden biri olarak hem hafızalarımızda hem de film koleksiyonumuzun en nadide köşelerinde yerini aldı. 3.839.589 kişi tarafından göz yaşlarıyla izlenen bu film, üzerinden yıllar geçmesine rağmen sıkılmadan izleyeceğimiz klasikler arasında yerini alıyor.

6.CM 101 Mmxi Fundamentals:

cm101mmxifundamentalsaf1

“Cem Yılmaz, yaptı yine yapacağını” dedirten yapıtlar arasında bizleri gülmekten kırıp geçiren efsaneler arasında yer alan bu show izlenmeden ölünmemeli.:)

5.Kurtlar Vadisi Irak:

j2NT

Ve Polat Alemdar namı ile tanıdığımız, Necati Şaşmaz’ın baş rolünü yıllardır kimseye kaptırmadığı klasik; Kurtlar Vadisi. Sinema filmi de en az dizisi kadar ses getiren aksiyon ve gerilim türünden en çok sevdiğimiz film olarak, 4.256.567 kişi tarafından izlenmiş.

4.Recep İvedik:

Recep_Ivedik_afis

Ve halk kahramanımız Recep İvedik. O, söyleyemediklerimizi söyleyen, monoton hayatta unuttuğumuz doğallığı bize hatırlatan ve tamam bazen abartan bir kahraman. Gönüllerimize yer ettiği 22.02.2008 tarihinde vizyona giren ilk filmi ile 4.301.693 kişi tarafından izlenerek 4. sırada yerini almış.

3.Fetih:

fetih1453afis

Tarihimizin en şanlı başarısını, destansı bir biçimde anlatan Fetih filmi de tam olarak, 6.565.850 kişi tarafından izlenerek geniş bir kitleye ulaşmayı başarmış.

2.Düğün Dernek:

20632877

6.926.517 kişi tarafından izlenerek ciddi bir başarı yakalayan Düğün Dernek filmi de bizleri hem güldürmüş hem de gönüllerimize dokunmuştu.

1.Recep İvedik 4:

recepivedik4

7.014.116 kişi tarafından izlenerek sinema tarihimizin en çok izlenen filmi olan Recep İvedik 4 bu başarıyı tam anlamıyla hak etmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here