Her yılbaşında olduğu gibi bu yılbaşında da heyecanla beklenen Milli Piyango çekilişi, herkesin hayallerini süslüyor. Büyük ikramiye olarak 55 milyon lira belirleyen Milli Piyango idaresi, bizi adeta hayaller kurmaya itiyor. Bu kadar parayla şunu, bunu yaparım demeden önce bir de piyango talihlilerinin durumlarına göz atalım mı?

Milli Piyango Talihsizleri

Erzurumlu Ahmet Bayram

milli-piyango-talihlilerinin-yasadigi-talihsizlikler-01

2005 yılında 5 milyon TL gibi büyük bir paranın sahibi olan Ahmet Bayram, önce İstanbul’a yerleşti. 9 çocuğunun annesi eşini de boşadı. Kumar ve gece hayatına da bulaşınca kaçınılmaz son gerçekleşti ve intihar etti.

Eve Kapandı

milli-piyango-talihlilerinin-yasadigi-talihsizlikler-2

Salih Bahtiyar isimli vatandaş büyük ikramiyeyi iki kez kazanarak bir mucizeye imza attı. Ancak para gelse de huzuru kaçtı. Mafya peşime düşecek diye bunalıma girerek evinden dahi çıkmadı.

Milyonların Ahı

milli-piyango-talihlilerinin-yasadigi-talihsizlikler-3

Nurettin Çınar o zamanın parasıyla Milli Piyango’dan 6 milyar kazandı. Tokat’tan yurt dışına giden Çınar, daha sonra memleketine dönerek otobüs firması açtı. İşler iyi gitmeyince 1995 yılında iflasın eşiğine geldi. Yaşadıklarını ise şu sözlerle açıklıyor; “Sefa kısa sürdü. Milyonlarca kişinin para verdiği biletlerden bir iki kişi yararlanırsa böyle olur. Hepsinin ahı var üstünde, hayrı olmaz. Sonradan araştırdım, kimseye hayır getirmemiş.”

Mezarı Açıldı

milli-piyango-talihlilerinin-yasadigi-talihsizlikler-4

1989’da 5 milyar ikramiye kazanan Salih Gümüşçay, 1 yıl sonra öldü. Tek başına yaşayan talihsiz adamın, yüzlerce akrabası çıktı. Miras davalarından dolayı, DNA testi yapılması için mezarı açıldı.

Bıçaklandı

milli-piyango-talihlilerinin-yasadigi-talihsizlikler-6

2004 yılında 10 milyon TL’lik ikramiyenin çeyreğine sahip olan Necmi Yıldırım, ikramiyeye sevinse de oğluna sevinemedi. Oğlu, para için babasını boğazından yaraladı.

Evsiz Kaldı

donarak-oldu

Büyük ikramiye çıkınca bir anda zengin olan Mehmet Sarıoğlu, köyünde bir ev yaptırdı. Zamanla parası eriyen Sarıoğlu’na komşuları bakar hale geldi. Bir süre sonra evi de yanan vatandaş, kimsesi olmadığı için baraka tipi evde yaşamaya başladı. Daha sonra ise donarak yaşama veda etti.

ABD’li Talihsiz

milli-piyango-talihlilerinin-yasadigi-talihsizlikler-8

Talihlilerin yaşadığı talihsizlikler sadece bizim ülkemize özgü değil. ABD’de doğan Jack Whittaker, 2002 yılında piyangodan büyük bir ikramiye kazandı. Evi soyulan, torunu fidyeciler tarafından kaçırılan Jack, daha sonra alkol ve uyuşturucu bağımlısı oldu. Zor bir mücadelenin ardından ise; “Mutluyum, çünkü o uğursuz paradan tek kuruş kalmadı” diyor.

Klasik Son

milli-piyango-talihlilerinin-yasadigi-talihsizlikler-9

Gerald Muswagon, Kanada’da 8,5 milyon dolar kazandı ancak parasını lükse, alkole ve uyuşturucuya harcayınca yolun sonu intihara kadar uzadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here