Miu Miu her yıl olduğu gibi bu 2015 Sevgililer Günü koleksiyonu içinde renkli bir çalışmaya imza atmış. Şubat aynının yaklaşması ile dünya çapında markaların ve tasarımcıların çalışmaları devam ederken, birçok görsel ortaya çıkıyor. Miu Miu da bu markaların gözde isimleriyle çalıştığından olsa gerek, her sene ortaya çılgın ve iddialı tasarımlar çıkarıyor.

Kalitesi ve cazibesi her halinden belli olan markanın içeriğinde kadınsallığa vurgu yapan detaylar dikkat çekerken, yılan derisi tasarımları da dikattimizden kaçmıyor.

Genel olarak koleksiyona baktığımızda deri küpe, bilezik ve saç bantların rengarenk taşlarla zenginleştirildiğini görüyoruz. Küçük çanta ve aksesuarlar ise kristallerle süslenmiş seçenekleriyle artık daha göz alıcı bir görünümle buluşturulmuş.

Kayışı ve sapı kıymetli taşlarla süslenen madras çantalar zarafetleriyle adeta bir mücevher görüntüsü sunuyor. Yeni iPod kılıfları ise özel kristal taşlarla kaplanarak bu 2015 Sevgililer Gününüzü daha özel kılmaya hazırlanıyor doğrusu. Yine de en çok dikkatimizi çeken şey yeni ayakkabı tasarımları oldu ki, gerçekten de oldukça yaratıcı modeller var doğrusu. Ayrıca ilgimizi de çeken bir kaç model var ki, bunları da model model belirteceğiz.

1.

2_d

Yılan derisi tasarımların ve pastel renklerin sık sık kullanıldığı koleksiyonda göz alıcı seçenekler yer alırken, iğne topuğa yatkın tasarımlar da dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle kemerli yapılarla sexy bir dişilik katan modeller, özellikle iddialı ve şık kadınlara hitap ediyor.

 

2.

3_d

Yandan büzgülü desenlerle en şık gecelere damganızı vuracağınız ayakkabı tasarımları, her vamp kadının giymesi gereken tarzda tasarlanmış. Özellikle özgün bir tasarım hedefleyen koleksiyonda her kadına hitap eden tasarımlar bulabileceğiniz gibi, iddialı bir tarafınız varsa bu tarafınızı doyuracak sadelikte ve cesurlukta modelleri de bulabilirsiniz.

3.

4_d

Özgür kadını simgeleyen bu modeli beğenmeyecek, gardrobuna layık görmeyecek kadın tanımıyoruz.:)

4.

5_d

Yandan büzgülü ayakkabı tasarımının vurgusunu arttırmak istiyorsanız, bu modelin bir de kırmızısını tasarlamışlar. Eğer elbisenizi doğru kombinlerseniz bu ayakkabıyla, geceye damganızı vurmanız kaçınılmaz.

5.

6_d

Miu Miu yapmış yine yapacağını dedirten cinsten bir tasarımla daha karşı karşıyasınız. Kelebek kurdeleli ve yılan derisi dokusuyla şıklığınıza şıklık katacak bir ayakkabı modelini daha koleksiyonuna eklemiş.

6.

7_d

Ve başka bir rengi…

7.

8_d

Topuğu yaldız renle tasarlanan bir başka yılan derisi dokulu ayakkabı daha.

8.

9_d

Orantılı çizgileriyle, ayağınızın biçimli duruşunu vurgulayan ve bunu da olabildiğince iddialı renklerle vurgulayan tasarımlardan biri de bu sarı çizgili kahverengi ayakkabı modeli olsa gerek. Pastel renklerle olması sizi daha etkin ve baskın gösterecek bir detay olarak çıkıyor karşımıza.

9.

10_d

Aynı modelin kırmızı çizgili temayla çeşitlendirilmesi de ayakkabı tasarımlarının en iddialısını tasarladıklarının belirgin kanıtlarından. Özellikle kurdeleye verilen önem sayesinde midir nedir kadınsallığı vurgulayan detaylar, her ayakkabı modelinde göze çarpan inceliklerden. Özellikle bu sene pastel tonlarının üzerinde durulduğu da gözlerden kaçmıyor. Geçtiğimiz yıllarda Miu Miu bu sezon yaptığı çıkışlarda genellikle sevgililer günü temasını işlemekten kaçınmazdı ama bu sene biraz daha bu kalıptan çıkmış ve şıklığın üzerine yoğunlaşmış gibi görünüyor.

10.

11_d

Bordo ve siyahın fütursuzca bir araya geldiği en şık tasarımlardan biri olan bu bordo ayakkabı tasarımını en sona sakladık. Bütün koleksiyonun ruhunu kısaca özetleyen bu ayakkabı ile gecelere vuracağınız cazibe dolu dişiliğin damgası dışında heyecan verici kombineler de oluşturabileceksiniz.  Kurdele detayını daha gizli ve sade tutan bu ayakkabı doğru saç ve makyaj ile de birleşti mi, size sadece şıklığınızın altında gölgelenmekten başka bir şey kalmayacak gibi görünüyor. Miu Miu’nun bu seneki koleksiyonu her haliyle oldukça dikkat çekecek gii görünüyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here