Modayı seven bir kadını karşıdan tanıyabilir misiniz? Çoğunlukla evet. Giydiklerinde, kendine yakıştırdıklarında modanın en son trendlerinden yararlandığını, çıkan son parçaları hemen almasa bile moda denen büyülü dünyanın pençesine düştüğünü çok kolay bir şekilde anlayabiliriz. Aynı şekilde modayı seven ve modayla uğraşan kadınların çalışma masası da kendini kilometrelerce uzaktan belli eder.

modayi seven kadinlarin calisma masalari nasil olur 08

‘Moda, insanın kendine yakışanı giymesidir.’ tamam, kabul ama bence bir de ‘Moda çalışma masasında da yaşatılır!’ sözü de benimsenmeye değer gibi görünüyor! Gelin, modayı bir hayat tarzı olarak benimseyen kadınların modadan nasibini almış çalışma masalarına bir göz atalım.

modayi seven kadinlarin calisma masalari nasil olur 11

Moda demek, dikiş nakış demek! Artık gittikçe küçülen dikiş makinelerini çalışma masanızın bir köşesine kondurabilir, ardından dilediğiniz şeyi dikebilirsiniz. Tabi rengarenk ipleri dekoratif bir şekilde kullanmayı ihmal etmemelisiniz. İşinizi kolaylaştıracak rafları ve kutuları çalışma masanızda kullanmak çalışma zamanlarınızı daha zevkli zamanlar haline getirecektir.

modayi seven kadinlarin calisma masalari nasil olur 10

Bazen çeşitli kombinler yaratabilmek ya da ortaya bir kıyafet çıkarabilmek için gerekli olan şey diğerlerinin kombinleridir. Siz de stille ilgili konulara meraklıysanız çalışma masanızın tam karşısını dergilerden, gazetelerden derlediğiniz kombin fotoğrafları ve stil önerileriyle donatabilirsiniz. Bu durum sadece çalışma masanızda değil, sabahları ‘Ne giysem?’ diye kıvranırken de fazlasıyla işinize yarayacaktır.

modayi seven kadinlarin calisma masalari nasil olur 09

Beyaz ve cam kaplı çalışma masaları modadaki yaratıcılığınızı da her zaman ön plana çıkaracaktır ama bazen moda sevgisini ifade etmek için sadece bir marka adı ya da bir çerçeve de son derece yeterli olacaktır.

modayi seven kadinlarin calisma masalari nasil olur 07

Bazen modayı sevmenin ve içinizden ortaya çıkarmanın tek yolu siyah ve beyaz renklerini kullanmak ve sade bir tarz yaratmaktır. Bu sade tarz için en uygun ortam, elbette ki çalışma masanızdır. İlham bu renklerle daha çok gelecektir.

modayi seven kadinlarin calisma masalari nasil olur 06

Bohem bir tarzı benimsiyorsanız ihtiyacınız olan şey ahşap bir çalışma masası, etnik desenli kumaşlar ve bunları bir araya getiren otantik bir havadır. Eskimiş ahşap masalarınızı küçük dokunuşlarla çalışma masanız haline getirebilir, kumaşları tıpkı bir fotoğraf gibi panonuza iğneleyebilirsiniz. Tarzınızı sadece kıyafetlerinize değil çalışma masanıza da yansıtın.

modayi seven kadinlarin calisma masalari nasil olur 05

 

Bazen çalışma masasında daha rahat hareket edebilmenin tek yolu masayı bir tabureyle beraber kullanmaktır. Tabure, çekmeceler, kutular ve içi doldurulmuş kaplar sayesinde modayı ellerinizde yaratırken çok daha özgürsünüz. Tabi bu özgürlükte çalışma masasının beyaz olmasının da büyük bir payı var.

modayi seven kadinlarin calisma masalari nasil olur 04

Modada önemli olan görselliktir. Eğer bir kıyafet yaratacaksanız ya da kendinize bir kıyafet arıyor ama nasıl olduğuna karar veremiyorsanız başka kombinleri ve kumaş örneklerini devamlı göz önünde tutmak size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Bunun için kumaştan yapılmış panolardan da yararlanabilirsiniz. Panonuzu evde kumaş, strafor, sünger gibi malzemeleri kullanarak kendiniz bile yapabilirsiniz.

modayi seven kadinlarin calisma masalari nasil olur 03

Moda severlerin ve ellerinden moda çıkartanların genelde en çok sevdikleri, diğerlerinden ayrı yere koydukları özel bir marka vardır. Bu markanın her yeniliğini anında öğrenen bu modaseverler gibiyseniz sevdiğiniz markanın torbasından, katalog çekiminden güç alabilirsiniz. Çalışma masanızı bu ayrıntılarla güçlendirmeniz size bu aşamada güç sağlayacaktır.

Ayrıca çalışma masalarında sıradan sandalyeler, artık sizce de fazla sıkıcı değil mi? Şık bulduğunuz bir koltuğu kullanarak hem daha farklı bir hava yaratabilir hem de çalışırken daha rahat edebilirsiniz.

modayi seven kadinlarin calisma masalari nasil olur 01

Beyaz renk, çalışma masalarında kullanılabilecek her zaman için en iyi renktir. Ama bu rengi sıkıcı bulanlardansanız nar çiçeği gibi bir renge yönelmeniz de mümkün. Canlı renkler de çalışma alanlarında en az beyaz kadar iyidir. Ve tabi moda seven bir kadınsanız bu masaya birkaç moda dergisi serpiştirmeyi de unutmamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here