Mor ruj sürmek, genellikle marjinalliğin özentiliği gibi algılandığı için, sakınılan bir şey olarak görülür ama tabi bu son derece yanlış bir düşüncedir. Bunu da yazımızın devamında göreceğinizden şüpheniz olmasın. Mor ruj, ten, saç ve göz makyajına uyumlu bir şekilde kullanıldığında kadınlarda süper güç, vamp duruş ve sexy bir iddialı görünümü de beraberinde getirir. Özellikle 2015 kış sezonunda da sık sık gözümüze çarpan koyu renk rujlar arasında mor ruj da çok öne çıkan seçeneklerin en başında yer alıyor. Özellikle sert duruşu ile bu sene bordo ruj ile adeta yarışan mor renk, kırmızı halı üzerindeki ünlülerin dudaklarında da kendine yer bulunca, eee doğal olarak bu tonlara ilgi de arttı.

538501dde4b0f705f0f352a7-original

Mor ruj aslında bilinçli bir şekilde uygulandığında ve bazı noktalara dikkat edilerek kullanıldığında sıra dışı bir görünüm yaratarak sizi bütün diğer kadınlardan ayırabilir. Bir çoğunuz özellikle dudaklarınızın ince görüneceği korkusundan dolayı bu renk rujlardan uzak durmayı seçmiş olabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, yazımızda bu konuda da size yardımcı olacak minik detaylar bulacaksınız.

Siz de mor rujla, iddialı ve sert kadınsı bir duruş elde etmek istiyorsanız, sizin için hazırladığımız ipuçlarına bir göz atmanızı tavsiye edeceğiz.

1.Cilt Tonunuza Uygun Bir Mor Tonu Seçin;

bitkiselsacbakimi_138731278870

Mor ruj tonlamasının bir çok çeşidi olduğunu biliyorsunuz. Bu tonlamalar arasında size en çok yakışmayacak rengi denedikten sonra “aaa yok mor ruj bana yakışmıyor.” kompleksine kapılmayın. Doğru tonu seçtikten sonra mor ruj herkese yakışır. Sıcak cilt tonları olan kadınlar için kırmızıya yakın mor tonları önerilirken, daha soğuk cilt tonları olanlar içinse donuk mor tonlamaları tavsiye ediliyor. Uzmanlar, cilt tonunuza uygun bir mor ruj seçmenin, esas olduğunu ve bu gibi renk kullanımlarında tonlamalara dikkat etmenizi tavsiye ediyor.

2.Mor Ruj Kullanacağınız Zaman Göz Makyajınızı Sade Tutun;

Fall_Makeup_Looks_8

Mor ruj kullanırken, göz makyajınızın nötr olması gerekmektedir. Bu zaten daha önceden de bildiğiniz gibi, koyu ve karanlık ruj tercihlerinde göz makyajının ince ve sade tutulması gerektiği kuralından da geliyor. Mor rujun sizi kedi kadına döndürmesini istemiyorsanız, göz makyajınızı hafif tutmanızı tavsiye ediyoruz. Gözlerinizi hafif bir rimel, sade bir kalem ve hafif açık renk gölgelemeler ile süsleyebilir, kalıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

3.Kusursuz Ve Mat Bir Yüz Görünümünüz Olmalı;

makyaj_153447357152b0230102c0f

Mor ruj kullanırken, yüzünüzün görünümüne çok dikkat etmeniz lazım. Mor tonlarındaki rujların etkisini arttırabilmeniz açısından yüzünüze uygun bir fondoten ve pudra kullanmanız gerekecektir. Özellikle vamp bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar, yüzlerini olabildiğince pürüssüzleştirmelidirler.  Bunun için cildinizi matlaştırıcı makyaj ürünleri de kullanabilirsiniz. Ayrıca cilt lekeleri için de kapatıcılar kullanmanızda fayda var. Böylece cilt tonlamanızı dengeleyecek, kusursuz bir zemin üzerine uygulayabileceğiniz makyajı mor ruj ile kombinleyeceksiniz. Bu da rujunuzun daha iddialı ve vamp görünmesini sağlayacaktır.

4.Dağılma Ve Lekeleri Engelleyin;

mor-ruj-surmek-icin-5-teknik-07-570x434

Dudaklarınıza mor ruju uygularken, özellikle dağılmasını engellemeniz lazım. Hele bir de çabuk yayılabilen bir ruj kullanıyorsanız, buna özellikle dikkat etmeniz lazım. İstediğiniz pürüzsüz ruj uygulaması için dudaklarınız üzerinde önceden denemeler yapın ve artık emin olduktan sonra gerçek makyajınızın üzerine uygulamaya başlayın.

5.Dudaklarınıza Boyut Kazandırın;

mor-ve-koyu-fusya-ruj-nasil-kullanilir-_04102013122806

Bazı kadınlar, kendi dudaklarının daha ince görüneceği korkusuyla koyu renk ruj kullanmaktan kaçınıyor. Bu durumu kalem yardımıyla önleyebilirsiniz. Dudaklarınıza tam bir bütünlük vererek kalem yardımıyla onu çevreleyin ve çerçevenin içini fırça yardımıyla ruj ile doldurun. Son olarak her iki dudağın merkezinin üzerine bir parlatıcı sürerseniz dudaklarınızın daha dolgun ve biçimli görünmesi için şahane bir ilizyon sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here