Çoğumuzun bir makyaj artistiyle yüz yüze konuşacak, akıl danışacak imkanı olmuyor ne yazık ki. Üzülmeyin, ben de sizdenim. Ama makyajınızın mükemmel olması için en sağlam kaynaklardan en güvenilir püf noktaları sizler için derledim. Ne de olsa makyaj yapmak güzeldir, püf noktalarıyla daha da güzeldir.

mukemmel bir makyajin puf noktalari 02

Ali Rıza Özdemir’in önerisi yeni aldığınız maskarayı iki saat açık bırakmanız. Böylece maskaranız hafiften kuruyarak asıl yeteneğini belli edecektir. Siz de eğer fark ettiyseniz maskaralar bir süre kullanıldıktan sonra daha iyi performans sergilerler. Bunun nedeni başlarda fazla likit halde olması, dolayısıyla kirpiği iyi tutamamasıdır.

mukemmel bir makyajin puf noktalari 01

Hakan Kültür’ün önerisi ise takma kirpik çekinenler için birebir gelecektir. Siz de bilirsiniz ki çoğu takma kirpik ne yazık ki çok yapay durur. Evet dikkat çekici bakışları takma kirpiklerle elde etmek çok kolaydır ama ne yazık ki yapaylık kaçınılmazdır. Eğer siz de hem kirpiklerinizi daha gür göstermek istiyor hem de bu abartılı görüntüden kaçınıyorsanız alt kirpikler için üretilen takma kirpikleri kullanabilirsiniz. Böylece hem yapaylıktan kaçınmış olursunuz hem de gür kirpiklere kavuşursunuz.

mukemmel bir makyajin puf noktalari 03

Hem büyük bir marka sahibi, hem de makyaj artisti olan Bobbi Brown’ın önerisi ise yazın bronzlaştığınız zaman kesinlikle fondöten kullanmamanız. Fondöteniniz ne kadar kaliteli olursa olsun bir renkli nemlendirici kadar doğal durmayacaktır. Bu nedenle ten makyajına ihtiyaç duyuyorsanız renkli nemlendirici kullanın.

mukemmel bir makyajin puf noktalari 07

Kolay yoldan dumanlı gözlere sahip olmak isteyenler için öneri ise Nur Toktay’dan geliyor: Koyu renk bir göz kalemini kalın bir çekilde alt kirpik diplerine ve göz kapağına sürün. Ardından kulak temizleme çubuğuyla hafifçe dağıtın.

mukemmel bir makyajin puf noktalari 04

Suna Tensi ise makyajdan daha önemli olan makyaj temizleme konusuna değinmiş. Evde kendi makyaj temizleme sütünüzü yapmak isterseniz 500 gram sütün içine bir tane yeşil elma rendeleyip süzgeçten geçirin. Elde ettiğiniz sıvının içerisine bir çorba kaşığı badem yağı ekleyin. Bu karışımla makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Teenage girl removing eye makeup

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here