Dumanlı gözlerle çekici bir görünüme kavuşmanın en etkili yolu nedir, biliyor musunuz? Hayır, hayır. Dumanlı göz makyajında kullandığınız renkler ya da onu ne renklerle yaptığınız önemli değil. Dumanlı gözleri asıl öne çıkaran şey nude rujunuz!

mukemmel makyaja nude dudaklarla kavusun 01

Nude ruj nedir?

Nude kelime anlamı olarak çıplak anlamına gelir. Yani nude dudaklar dediğimiz zaman çıplak dudaklar, yani belli olmayan dudaklar aklımıza gelir. Yani sizin nude rujunuz, ten renginizde olan,  dudaklarınızı yokmuş gibi gösteren rujdur. Ve nude ruj özellikle dumanlı göz makyajlarında en kullanılan ruj rengidir.

mukemmel makyaja nude dudaklarla kavusun 04

Nude rujla bilmeniz gereken en önemli şey, herkesin nude rujunun ayrı olduğu. Herkesin ten rengi birbirinden farklı olduğu gibi, nude ruju da birbirinden farklı.

mukemmel makyaja nude dudaklarla kavusun 06

Nude Ruj Seçmenin Püf Noktaları

Nude rujunuzu seçerken dikkate almanız gereken iki şey var. Birincisi dudak renginiz, ikincisi ise ten renginiz. Dudak renginiz sizin odak noktanız, yani dudaklarınız normalde pembeyse pembe tonlu, ten renginize yakın bir ruj almalısınız.

mukemmel makyaja nude dudaklarla kavusun 03

Ten renginizle dudak renginiz arasındaki o doğru tonu bulabilmek çok önemli. Ten renginize çok yakın bir renk kullanmanız sizi çok solgun gösterecektir. Bu nedenle dudak renginizi dikkate almanız çok önemli.

Nude Dudakların Dolgunluğu

Açık renkli rujlar dudakları daha da dolgun gösterir. Nude da kullanabileceğiniz en açık renkli ruj olduğundan dudaklarınız her zamankinden daha dolgun görünecektir. Ekstra dolgun ve çekici bir görünüm için üzerine gloss uygulayarak dudaklarınızı daha belirgin bir hale getirebilirsiniz.

mukemmel makyaja nude dudaklarla kavusun 02

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here