Şimdi eski filmleri bir göz önüne getirin bakalım. Eminim ki siz de pencere kenarında eşini çocuğunu beklerken bir gözü pencerede, bir gözü el işinde olan kadınları hatırlarsınız. Ya da durun fazla uzağa gitmenize de gerek yok aslında bu el işleri annelerimiz, anneannelerimiz tarafından da çeyiz için bol bol yapıldı. Ancak gittikçe globalleşen şu dünyada ne yazık ki bu el işleri de eski önemini kaybetti. Etamin ve nakış işlerken işleri baya kolaylaştıran nakış kasnağı da tarihe karıştı denebilir. Ancak hala pek çok tuhafiyede ve hobi marketlerinde bulunuyor. Bir an önce nakış kasnaklarına nereden ulaşabileceğinizi öğrenmenizi tavsiye ederiz çünkü eminiz ki bu projelerden en azından birini muhakkak hayata geçirmek isteyeceksiniz!

Nakış kasnağı ile yapabileceğiniz muhtemelen en kolay fakat en göz alıcı işlerden biri kuşkusuz bu kasnaklara renkli ve bol desenli kumaşları germek ve ardından bunları duvara montelemek. Gerisi sizin yaratılığınıza ve zevkinize kalmış.

Evet etamine ve nakışa vaktimiz artık pek olmayabilir ancak böyle basit şeyler hala yapılabilir.

Özellikle çocuklarınızın odası için muhteşem bir dekoratif obje olabilir bu harfli kasnaklar.

Nakış kasnaklarını her boyutta bulabilirsiniz. Bu proje de en küçük boy nakış kasnağı için. Biraz elyaf ve bir parça kumaşla tüm terzileri kıskandıracak bir iğnelik yapabilirsiniz. Özellikle takı törenleri için ideal olabilir.

Muhtemeşem bir kapı süsü için ihityacınız olan istediğiniz boyutta bir nakış kasnağı ve biraz çiçek.

Küpelerin teklerinin kaybolup durmasından sıkılmadınız mı? Küpeleriniz için en şık askılık da olabilir nakış kasnağı.

Nakış kasnaklarına kumaş gerdirebileceğinizden bahsetmiştik ancak sonrasında saat motoru kullanarak bu kasnağı mükemmel bir duvar saate dönüştürebileceğinizden bahsetmemiştik.

Çirkin görünümlü kirli sepetlerinden sıkılmadınız mı? Odanıza renk katacak bir kirli sepeti için bir nakış kasnağı ve istediğiniz desenlere sahip bir yastık kılıfı yeterli. Bu projeyi aynı zamanda çocuklarınızın odasında oyuncak toplama sepeti olarak da kullanabilirsiniz.

Çocuğunuza bir oyun hazırlamak isterseniz de nakış kasnakları yardımınıza koşacaktır.

Hobi malzemeleriniz için mükemmel bir organizer için nakış kasnağı ve birkaç kanca haricinde hiçbir şeye ihtiyacınız yok.

Eğer piyasadaki çerçeveler artık dizi tatmin etmiyorsa belki nakış kasnağından yapabileceğiniz bu otantik çerçeveyi siz de seversiniz.

Daha renkli bir organizer yapmak isterseniz birkaç parça kumaştan yardım alabilirsiniz. Bu proje aynı zamanda masa üstünde kalemlik tutmak istemeyene de güzel gider.

Kumaşlar güzel, ancak danteller daha da güzel olmamış mı?

Biraz ip ve biraz yünle sadece sizde bulunabilecek, eşsiz dekoratif objeler yaratmak mümkün.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here