Aslında Türk kahvaltılarını bilirsiniz. Bir sahanda yumurta baş köşede olur, reçeller, salçalar sıralanıverir masaya. Ama gelin görün ki artık bu masaları çoğunlukla haftasonu kahvaltılarında görebiliyoruz. Hızlı hareket etmemiz gereken şehir yaşamı bizi daha kolay kahvaltılara yöneltti.

muslinize lezzet katin 09

Artık görkemli sofralar kuramıyor olabiliriz kahvaltılar için ama kahvaltı öğününü es geçecek, evden aç çıkacak, ya da yeterince beslenemeyeceğiz diye bir şey yok elbette. İşte tam bu aşamada neyse ki müsliler girdi hayatımıza. Sade yulaf çekilmiyor diyenlerdenseniz müslinizi tatlandırabileceğiniz harika önerileri sizler için yazdık.

Süt/Yoğurt/Kefir

Müsli elbette ki kuru kuru gitmiyor. Genelde sütle tüketilmesi önerilen müsliyi daha farklı bir aroma ve ferahlık için kefir ya da yoğurtla da deneyebilirsiniz. Damak tadınıza göre seçiminizi yapın ve keyfinize bakın.

muslinize lezzet katin 03

Çikolata Parçaları

Nefsi köreltmek iyidir, bu nedenle müsliye de birkaç parça çikolata parçası fazlasıyla yakışacaktır. Fazla abartmamak kaydıyla bir parça bitter çikolata rendesiyle çok daha lezzetli bir kahvaltı oluşturabilirsiniz.

muslinize lezzet katin 04

Meyveler

Olmazsa olmazdır meyveler yulafın yanında. Böğürtlen, muz ya da çilek… İstediğinizden ekleyebilirsiniz birkaç dilim. Özellikle yaban mersini hem faydasıyla, hem de lezzetiyle yulafın yanına pek yakışıyor. Tabi meyvelerde de şeker bulunduğunu ve şekerin fazla alındığı zaman yağa dönüştüğünü unutmamalı ve oldukça sağlıklı, fit bir kahvaltıyı bir şeker bombasına dönüştürmemelisiniz.

muslinize lezzet katin 05

Bal

Yulafın biraz tatsız olduğunu kabul ediyoruz. Fakat onu tatlandırmak için doğal tatlandırıcı olan baldan faydalanabilirsiniz. Fazla tüketmediğiniz sürece hem dilinizi şenlendirecek hem de size fayda sağlayacak olan balı müslinin yanına siz de çok yakıştıracaksınız.

muslinize lezzet katin 01

Kuruyemiş

Sadece şeker olmaz biraz da faydalı yağlardan yararlanmak lazım. Tabi yağ deyince gözünüz korkmasın, sadece ihtiyacımız olduğu kadarını alacağız. Bahsettiğim birkaç tane ceviz ya da çiğ badem sadece. Ya da ayıklanmış bir miktar ay çekirdeği de işinize yarayacaktır. Yararlı yağlar içermelerinin yanında bir de lezzetli olmaları da cabası.

muslinize lezzet katin 08

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here