Mutluluk bazen yeni bir çift ayakkabıda, bazen yapılmış bir makyajda gizli. Ama bazen de yediklerimizde gizli. Bilimsel olarak da kanıtlanmış etkilere sahip bazı yiyecekler gerçekten de mutluluğu artırıyor. Bugün bu besinlerden 5 tanesini sizlerle paylaşacağız.

5.Çikolata

Liste başına yerleştirelim bu nimeti. Diğer yerlerde heba olur, ayıp olur. Çikolata bildiğiniz gibi mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlıyor. Aynı zamanda kalp krizi riskini de önlüyor, diş sağlığında da oldukça etkili. Tabi abartılmadığı sürece!

mutluluk kaynagi 5 besin 01

4.Makarna

Öğrenci evlerinin vazgeçilmezi en kolay ve ucuz besinlerden biri olan makarna da mutluluk kaynaklarından. Verdiği enerji de göz ardı edilemez tabi. Fazla abartmadan yemek mutluluğu bulmamıza yardımcı olacaktır.

mutluluk kaynagi 5 besin 02

3.Çilek

Güçlü bir afrodizyak etkisi olan çilek meyvesi bütün salgı bezlerini çalıştırıyor. Oldukça yararlı olan bu meyve aynı zamanda kendinizi daha genç ve kuvvetli hissetmenizi sağlıyor. Aynı zamanda daha mutlu hissettiren çileği çikolataya banıp yemek için mükemmel bir sebebimiz var artık!

mutluluk kaynagi 5 besin 06

2.Dondurma

Dondurmayı çocuklardan genelde uzak tutarız. Ama doğru koşullarda yapılmış bir dondurma sütten daha zengin bir besindir. Az yenildiği zaman mutluluk kaynağı olan dondurma aynı zamanda büyüme çağındaki çocuklara ve kemik erimesi riski taşıyan yaşlılara tavsiye ediliyor.

mutluluk kaynagi 5 besin 07

1.Ekmek

Her zaman zararlarından bahsedilen buğday ekmeğinin bizi mutlu eden bir besin öğesi olduğunu tahmin eder miydiniz? Bilim adamları bizi zayıflatmaya o kadar endekslenmiş ki bize bunu söylemeyi unutmuş. Buğday ekmeği de bizi sıkıntılardan uzaklaştırıyor.

mutluluk kaynagi 5 besin 03

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here