Hediye almak hangimizi sevindirmez bu hayatta ? Hiçbirimizi. Kısa bir cevap oldu değil mi fakat ne kadar kısa olursa olsun gerçeklik payının fazlasıyla büyük olduğunu değiştirmiyor. Tüm özel günlerde ve geri kalan zaman dilimlerinde hepimiz sevgilimiz, arkadaşımız, iş ortağımız veya aileden birinden bir sürpriz bekliyoruz. Gelmediği zamanlarda bunu dile getirdiğimizde aldığımız sorular arasında “Neden bir insana hediye verilir ki ? ” sorusu büyük bir çoğunlukla -bence- duyulmakta.

Tam bu soruya verilebilecek bir cevap arıyorsanız işte doğru yerdesiniz. Şimdi sizinle birlikte hediye beklentinizi veya hediye alımızını arttıracak 10 geçerli sebep..

1) Mutlu Etmek İçin

Neden Hediye Verilir Sorusuna 7 Geçerli Cevap

Sanırım özel günlerde beklentimiz daha yüksek fakat herhangi bir günde gelen hediyeler bizim için daha fazla mutluluk kaynağı olabiliyor.

2) Doğum Günleri için

Neden Hediye Verilir Sorusuna 7 Geçerli Cevap

Hatırlanmak çok önemlidir, eğer siz de önemsediğiniz kişinin doğum günleri gibi özel anlarını ajandanıza kaydeder ve unutmadığınızı gönderen bir hediye ile bu günü taçlandırırsanız değeriniz daha çok artacaktır.

3) Küs olduğunuz kişilerle Barışmak İçin

Neden Hediye Verilir Sorusuna 7 Geçerli Cevap

Küs olmak belki biraz ağır olmuş olabilir. Kırgın, küskün veya yanlış anlaşıldığınız bir kişinin kalbini almak istiyorsanız en iyi yöntem sürpriz bir hediye olacaktır.

4) Tebrik/Kutlama İçin

Neden Hediye Verilir Sorusuna 7 Geçerli Cevap

Terfi, yeni doğum, yeni iş vb. gibi birçok faktörden bahsedebiliriz bu başlık altında. Bilirsiniz işte ilk gün çok önemlidir ve sizin yanınızda olacak birine her zaman ihtiyacınız olacaktır. Bunun gibi ince bir düşünceyle kutlamalarınızı yapabilirsiniz.

5) Sevginizi gösterebilmek için

Neden Hediye Verilir Sorusuna 7 Geçerli Cevap

Bildiğiniz gibi bizim toplumumuzda bazen sevgimizi karşı tarafa belli edemiyoruz. Düşünün sevgilinize bir çiçek/çikolata gönderdiniz ve üzerinde hiç unutamayacağı bir not yerleştirdiniz. Unutmayan söz uçar, yazı kalır.

6) Motive Etmek İçin

Neden Hediye Verilir Sorusuna 7 Geçerli Cevap

Motive etmek için illa ki hediye mi almak gerekir ? sorularını duyar gibiyim. Unutmayın motive etmek için size sunulan ek ücret, bir küçük gülücük ne ise aldığınız hediyede aynı anlamdadır. Aslında nedeni, büyüklüğü veya fiyatı hiç önemli değil düşünmek asıl problem.

7) Yeni Yıl vb. Tebrikler için

 

 

Neden Hediye Verilir Sorusuna 7 Geçerli Cevap,

Unutmayın hediye alımlarını sadece ailenize, arkadaşlarınıza veya yakın dostlarına değil iş ortaklarınızada yapabilirsiniz. Onlarda sürprizlerden çok hoşlanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here