Zamanında walkmani olanlara farklı bir gözle bakılır, ne kadar havalı oldukları düşünülürdü. İçine koyulan kasetler büyük mutlulukla dinlenir, sevdiklerimize bir kulaklık verilerek mutluluk paylaşılırdı. Ne günlerdi… Yeni albümü çıkan sanatçıların kasetlerini almak için müzik dükkanları dolaşılır, ilk önce dinlemenin ve bunu herkese anlatmanın keyfi çıkarılırdı. İnternet neredeydi o zamanlar… İşte bir devir internet çağıyla kapandı. Kasetler raflara kalktı, müzik dükkanlarında kasetlerin yerini cdler aldı. Tabi sizin eskiyen kasetlerinizde elinizde kaldı. Bu durumu avantaja dönüştürmeye, bu kasetleri farklı amaçlarda kullanmaya ne dersiniz?

Eski Kasetleri Değerlendirme Yolları

Kasetlerden Yapılan EL Yapımı Abajurlar 

nesli-tukenen-kasetleri-geri-donusume-kazandirmanin-15-el-yapimi-yolu-1

Kasetleri birbirine yapıştırarak onlara harika bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu görünümün içine yerleştireceğiniz ışıklandırma sistemi ile harika bir abajurunuz olabilir. İlginç dekorasyon ürünlerinden hoşlanıyorsanız bunu kendi ellerinizle hazırlayabilirsiniz.

Kasetlerden Yapılan El Yapımı Avizeler

nesli-tukenen-kasetleri-geri-donusume-kazandirmanin-15-el-yapimi-yolu-2

Evinizde stüdyo tarzı bir odanız var mı? Veya değişik ev aksesuarlarından hoşlanıyor musunuz? O halde kasetlerden yapacağınız avizelerle evinize farklı bir atmosfer kazandırmaya ne dersiniz?

Kasetlerden Yapılan Bozuk Para Cüzdanları

nesli-tukenen-kasetleri-geri-donusume-kazandirmanin-15-el-yapimi-yolu-3

Yeni bir moda akımı başlatmaya ne dersiniz? Eski kasetlerinizi ikiye ayırıyorsunuz ve bozuk para cüzdanlarının iki kenarına bu parçaları yapıştırıyorsunuz. Harika bir bozuk para cüzdanına sahip olacağınıza emin olabilirsiniz.

El Yapımı Bozuk Para Cüzdanları

nesli-tukenen-kasetleri-geri-donusume-kazandirmanin-15-el-yapimi-yolu-4

Birbirinden farklı cüzdanlar yapmak için eski kasetlerden yardım alabilir, görenlerin şaşkın bakışlarına maruz kalacağınız bir cüzdana sahip olabilirsiniz.

Eski Kasetlerden Yapılan El Yapımı Kutular

nesli-tukenen-kasetleri-geri-donusume-kazandirmanin-15-el-yapimi-yolu-5

Eski kasetler biraraya gelerek harika kutulara dönüşebilir. Yeter ki siz nasıl bir kutuya ihtiyacınız olduğunu belirleyin.

El Yapımı Kutular

nesli-tukenen-kasetleri-geri-donusume-kazandirmanin-15-el-yapimi-yolu-6

İster kalemlik şeklinde, isterseniz de kutu şeklinde kendi zevkinize göre hazırlayacağınız kasetlerden kutularla çok şık kutulara sahip olabilirsiniz.

Eski Kasetlerden Defter Kabı Yapmak

nesli-tukenen-kasetleri-geri-donusume-kazandirmanin-15-el-yapimi-yolu-7

Kendinize güzel bir not defter yapmaya ne dersiniz? Bu defterin her adımını kendi ellerinizle yapacak, defter kapağı olarak da eski kaset kapaklarını kullanacaksınız.

Kasetlerden Yapılan El Yapımı Kalemlikler

nesli-tukenen-kasetleri-geri-donusume-kazandirmanin-15-el-yapimi-yolu-9

Eskiyen kasetlerinizi çöpe attmak yerine, onlardan çok kullanışlı kalemlikler yapabilir, ne kadar farklı bir bakış açısına sahip olduğunuzu cümle aleme kanıtlayabilirsiniz.

El Yapımı Kalemlikler

nesli-tukenen-kasetleri-geri-donusume-kazandirmanin-15-el-yapimi-yolu-10

Kalemliklerinizi eski kasetlerinizden yapmaya ne dersiniz? İsterseniz tek hazneli, isterseniz de çift hazneli yapacağınız bu kalemlikleri dilerseniz sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Eski Kaset Kutularından Yapılan Kartvizitlikler

nesli-tukenen-kasetleri-geri-donusume-kazandirmanin-15-el-yapimi-yolu-11

Nasıl kasetleri ikiye ayırarak cüzdan yapabiliyorsanız, kaset kapaklarından da harika kartvizitlikler yapabilirsiniz. Eski kaset kapaklarından kartviztlik yapmak hiç aklınıza gelir miydi?

Eski Kasetlerden Yapılan Abajurlar

nesli-tukenen-kasetleri-geri-donusume-kazandirmanin-15-el-yapimi-yolu-12

Eski kasetlerinizden yapabileceğiniz harika abajurlarla tanışmaya hazır olun. Evizine farklı bir hava katacağınız bu abajurları gören herkes çok beğenecek. Siz de bu beğeninin haklı gururunu yaşayacaksınız.

Kasetlerden Yapabileceğiniz El Yapımı Sandalyeler

nesli-tukenen-kasetleri-geri-donusume-kazandirmanin-15-el-yapimi-yolu-14

Kasetler yardımıyla ilginç dekoratif ürünlere imza atmak istiyorsanız, çok şık ve dikkat çekici sandayeler yapabilirsiniz. Evinizin dekorasyonunu gören herkes evinizi çok beğenecek.

Kasetlerden Yapılan El Yapımı Aydınlatmalar

nesli-tukenen-kasetleri-geri-donusume-kazandirmanin-15-el-yapimi-yolu-15

Evinizin aydınlatmasına farklı bir aydınlatma sistemi yapmak isterseniz, eski kasetlerinizi yerinden çıkarmanın zamanı geldi demektir. Yapacağınız abajur veya avizelerle çok farklı bir atmosfere imza atacaksınız.

Aydınlatma konusunda diğer el yapımı seçeneklerimizi görmek için Aydınlatma Anlayışınızı Değiştirecek El Yapımı Çalışmalar başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here