Abartılı makyajlar neredeyse Yeşilçam’ın eski filmleri kadar gerilerde kaldı. Artık makyajla beraber binbir renge bürünmek yerine var olan güzelliği doğal bir şekilde ortaya çıkarmak ve fazla renk kullanmadan bakımlı bir görüntü yakalamak tercih ediliyor. Bu nedenle ortaya çıkan ‘nude makyaj’ akımı da gün geçtikçe hayranlarını artırıyor.

nude makyaj ile dogalligin tadina varin 10

Peki nude makyaj dediğimiz, doğal makyaj nedir ve nasıl yapılır? Siz de günlük yaşamınızda doğallıktan vazgeçemeyen kadınlardansanız bu diyeceklerim tam size göre olacak!

nude makyaj ile dogalligin tadina varin 11

Ten Makyajı

Doğal görünümlü makyaj yapmak istiyorsanız ten makyajınızda kullanacağınız ürünün kalın yapılı olmamasına dikkat etmelisiniz. Hafif ışıltılı, ince yapılı ürünler cildinizi çok daha sağlıklı gösterecek ve yüzünüze doğal bir güzellik getirecektir. Sivilce ve lekelerinizi kapatmak için lokal olarak kapatıcı uygulayabilirsiniz. Pudra kullanmak istiyorsanız yine kalın yapılı, un kurabiyesi gibi duracağınız pudraları tercih etmemeli, transparan bir pudra kullanmalısınız. Böylece cildiniz çok daha doğal durur.

42-22785663

Editörün Önerisi: MAC markasının en ünlü ürünlerinden biri olan Face and Body Foundation incecik yapısıyla gün içerisinde hem cildinize nefes aldırıyor, hem de cildinizi çok daha sağlıklı gösteriyor. Kapatıcılığı yoğun olmayan bu fondöten hem yüz hem de vücut makyajında rahatlıkla kullanılabiliyor ve sahne arkası makyajlarının vazgeçilmezi.

nude makyaj ile dogalligin tadina varin 05

Allık

Allığınızı mat yerine hafif ışıltılı tercih edin ve az uygulamaya dikkat edin. Eğer doğal bir görüntü istiyorsanız renk konusunda cesur davranmayın ve cildinizin doğal kırmızılığına yakın bir ton kullanmaya çalışın. Böylece sanki utanıp da kızarmış gibi bir efekt yakalayabilirsiniz.

Young Woman Applying Blush to Cheeks

Cildinize en yakın kırmızı tonunu belirlemek için yüzünüze ufak bir çimdik atın ardından kızarmasını ve bu kızarıklığın yavaş yavaş sönmesini izleyin. Sönmeye en yakın halindeki kırmızılık, size en yakışacak allık rengidir.

Editörün Önerisi: Eğer kumralsanız ve yanaklarınızda şeftali tonlarından hoşlanıyorsanız önerim Gratis mağazalarından bulabileceğiniz The Balm markasının meşhur allıklarından biri olan Hot Mama. İçerisindeki altın ışıltıları sayesinde cildinizi çok daha sağlıklı ve güzel gösterecek.

nude makyaj ile dogalligin tadina varin 12

Göz Makyajı

Doğal ama ışıltılı bir görünüm için göz makyajında en uygun renk ten renginize uygun tonlarda seçeceğiniz ışıltılı bir fardır. Genelde şampanya renkleri her ten rengine yakışır. Eğer kirpiklerinizin seyrekliğinden şikayetçiyseniz üst kirpik diplerinize ince bir şekilde kalem çekebilirsiniz.

nude makyaj ile dogalligin tadina varin 06

Editörün Önerisi: L’oreal Infallible preslenmiş pigment farlardan Iced Latte rengini göz kapaklarınıza hafif bir şekilde uyguladığınız takdirde ışıltılı ve canlı bir görüntü elde edebilirsiniz.

nude makyaj ile dogalligin tadina varin 01

Maskara

Göz makyajının en önemli öğesi elbette ki kirpikler. Hem doğal görünen hem de göz alıcı olan kirpikler elde etmek hiç de imkansız değil. Normal zamanda takma kirpik etkisinden hoşlanıyor olabilirsiniz ama eğer istediğiniz doğal görünümlü makyaj ise tavsiyem abartıdan uzak durmanız.

nude makyaj ile dogalligin tadina varin 07

Editörün Önerisi: Maybelline maskaralarının neredeyse tüm kirpiklere hitap edebilecek çeşitlilikte olduğunu biliyorsunuz. Bu maskaralar arasından bu doğal makyaja en iyi uyum sağlayacak maskara seçimi ise One by One maskara olacaktır. Tek tek ayrılmış ve hafif bir şekilde belirginleştirilmiş kirpiklerinizle çok doğal ve çok güzel bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

nude makyaj ile dogalligin tadina varin 13

Ruj

Şu zamana kadar yaptığınız makyajı bordo ya da canlı pembe bir rujla patlatmanız mümkün. Ama günlük hayatınızda yapmak için kullanabileceğiniz doğal bir makyaj görüntüsü istiyorsanız, yani tek isteğiniz güzelliğinizi biraz vurgulayarak bakımlı bir görüntü elde etmekse tavsiyem açık pembe rujlardan ya da glosslardan yararlanmanızdır.

nude makyaj ile dogalligin tadina varin 03

Editörün Önerisi: Maybelline markasının Color Sensational ruj serisinden oldukça doğal bir pembe olan Feel Pink rengi, birçok kişiye yakışacak güzellikte ve doğallıkta. Üstelik dudakları nemlendirme özelliğine sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here