Ofiste çok çalışmak başka, çok çalışıyor gibi görünmek başka. Çok çalışsanız da çok çalışıyor gibi görünemeyebilirsiniz, kendinizi yırtsanız da doğru noktalara parmak basamadığınız zaman sanki o işleri halleden kişi siz değilmişsiniz gibi hissettirilebilir.
Bir de olayın şu yönü var: Çalışmamak ama çok çalışıyormuş gibi görünmek. Emin olun çalışıp sonuç alamamaktan daha fazla mutluluk getirici bir yol. Hem patronlarınızın, hem de iş arkadaşlarınızın sizi minnetle ve saygıyla anmasını sağlayacak püf noktaları şimdi sizlerle!

9.Kalabalık kollarınız, CV’nize ilmek ilmek işler.

Bir yerden bir yere giderken devamlı dosyalarla haşır neşir olun. Bir sürü gerekli gereksiz dosya, herkesi ama herkesi sizin çok çalıştığınıza inandıracak.

ofiste cok calisiyor gibi gorunmenizi saglayacak 9 yol 09

8.Kitaplardan yardım alın.

İşinizle ilgili birkaç kitabı alın ve masanız koyun. Arada okuyun, ya da okumayın fark etmez. Hep masanızın üstünde dursun. Böylece patronunuz eninde sonunda bir gün görecek ve sizin işinizi ne kadar önemsediğinizi, boş zamanlarınızda bile işiniz için uğraştığınızı düşünecektir.

ofiste cok calisiyor gibi gorunmenizi saglayacak 9 yol 02

7.Masanızın üstünü kalabalık tutun.

İşleriniz bitse bile masa üstünüz hem kalabalık olsun. Böylece hem yeni iş için ilk adres siz olmazsınız, hem de çok çalışıyor gibi görünürsünüz. Yani bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

ofiste cok calisiyor gibi gorunmenizi saglayacak 9 yol 03

6.Mutlu görünmeyin.

Kendini gerçekten işine veren bir insan kesinlikle mutlu görünmez. Onun yerine huzursuz ve biraz asabi görünür, gerekirse tırnaklarını kemirir, parmaklarıyla masanın üstünde ritim tutar. Bu nokta çok önemli.

ofiste cok calisiyor gibi gorunmenizi saglayacak 9 yol 04

5.Öğle yemeği zamanı!

Öğle yemeğinde dışarı çıkmaktansa ofise söyleyin. Bu, sizin ofisten ayrılamayacak kadar çok çalıştığınızı gösterir. Ha tabi, hep mi ofise tıkılı kalacaksınız, elbette ki hayır! Ama çoğunlukla ofise söylemeyi tercih edin.

ofiste cok calisiyor gibi gorunmenizi saglayacak 9 yol 05

4.Toplantı zamanı! Devamlı not alın.

Hepimiz okulda hiçbir şekilde ilgimizi çekmeyen şeyleri can kulağıyla dinliyormuş gibi görünmeyi başardık. Şimdi de toplantılarda bunu yapma zamanı. Hem can kulağıyla dinliyormuş gibi görünün, bir yandan da harıl harıl not alın. Kimse ne not aldığınızla ilgilenmez. Bu nedenle ister alışveriş listesi yapın, isterseniz de karikatür çizin. Size kalmış.

ofiste cok calisiyor gibi gorunmenizi saglayacak 9 yol 06

3.Ceketinizi sandalyenize asın ve öyle çıkın.

Eğer öğle yemeğinde dışarı çıkacaksanız ya da plaza içinde ofis haricinde bir yerde bir kahve keyfi yapacaksanız ofisinizde ceketinizi sandalyenizin arkasına bırakın ve öyle gidin. Bu mesaj bilinç altına sanki hep ofisteymişsiniz hissi uyandıracak. Arada bir, çok çalışıyor gibi görünmekten yorulduğunuzda bu ufak ama etkili hileyi deneyebilirsiniz.

ofiste cok calisiyor gibi gorunmenizi saglayacak 9 yol 10

2.Bilgisayarın yavaşlığından ve yazılımların işlevsizliğinden şikayet edin.

Biraz bilginiz olsa yeter, bu bilgiler üzerinden devamlı şikayet edin. Yerin dibine sokun interneti, yazılımı ve bilgisayarı. Kimse size cevap vermez, hem de çok iş yapmak istiyor ama teknolojik imkansızlıklar yüzünden yapamıyor gibi görünürsünüz.

ofiste cok calisiyor gibi gorunmenizi saglayacak 9 yol 07

1.Servise geç gidin.

Çıkışta kesinlikle oyalanın. Tam o anda gidin mesela tuvalete, ya da Twitter’da tüm timeline’ı gözden geçirip öyle gidin. Koşuştura koşuştura gidin servise, ama aslında fazlaca oyalanarak. Bu durum insanlara sizin ne kadar çok çalıştığınızı düşündürecek.

ofiste cok calisiyor gibi gorunmenizi saglayacak 9 yol 08

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here