Bazen ofis hayatı birçoğumuz için kötü geçirilen zamanlardan ibaret olabiliyor. Ama her zorlukta arkamıza bakmadan kaçacak halimiz de yok. Bazı zorluklara adapte olmalı, lehimize olan durumları görmeye çalışmalıyız.

ofisteki motivasyonunuzu artiracak 6 yontem 07

Bugün sizler için ofiste motivasyonunuzu artırmaya yönelik önerilerimizi yazdık. Umuyoruz bundan sonra mutlu bir iş yaşamınız olur.

6.Moda ve makyajla adapte olun.

ofisteki motivasyonunuzu artiracak 6 yontem 06

İşe bakımlı gitmeye çalışın. En sevdiğiniz kıyafetlerinizi giyin, makyajinızı yapın. Görünüşünüzün hoşunuza gitmesi tüm günün iyi geçmesi için en sağlam adım.

5.Kahvaltı yapın.

ofisteki motivasyonunuzu artiracak 6 yontem 02

Hafif ama sağlıklı bir kahvaltı yapıp evden öyle çıkmaya çalışın. Vaktiniz yoksa geceden ufak bir sandviç bile hazırlayabilirsiniz. Kahvaltı, güne enerjik başlamanızı sağlar ve ofisteki mutluluğunuzu kolaylaştırır.

4.Ofis arkadaşlıkları önemlidir.

ofisteki motivasyonunuzu artiracak 6 yontem 01

Ofis arkadaşlarınızla can ciğer olun demiyoruz ama en azından ofisteyken gülümseyebileceğiniz, konuşabileceğiniz arkadaşlar olması ofis motivasyonunda büyük rol oynamaktadır. Hem sevgili hanımlar, şirket dedikodularını konuşabileceğiniz biri olması fena mı?

3.Çalışma masanızı sevin.

Woman sitting at an office desk

Ofis masanızı sevdiğiniz bir hale getirmeye çalışın. Çercevelerden, biblolardan yararlanan ve kişiselleştirin. Ofiste size ait, sizi yansıtan bir köşenin olması da motivasyon için son derece önemlidir.

2.Arada hava alın.

ofisteki motivasyonunuzu artiracak 6 yontem 09

Bütün gün aynı yere yapışık kalmaktansa arada bir ofis içinde bir tur atmak, gerekirse terasa çıkıp birazcık oksijen depolamak size çok iyi gelecektir.

1.Öğle yemeğini dışarıda yiyin.

ofisteki motivasyonunuzu artiracak 6 yontem 08

Eğer vaktiniz oluyorsa ve işyeriniz merkezi bir yerdeyse öğle yemeklerinde dışarıda olmanız da motive olmanızı sağlayacaktır. Hem böylelikle yeni yeni yerler de keşfedersiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here