Oğlak burcu, zamanı ve sorumluluğu temsil eden bir burçtur ve  doğası gereği geleneksel ve genellikle çok ciddidir. Oğlaklar, hem kişisel hem de mesleki yaşamlarında önemli ilerlemeler sağlayan içsel bir bağımsızlığa sahiptirler. Kendilerini kontrol etme konusunda usta olan oğlan burcu,  sağlam, gerçekçi planlar yapma, kendileri için çok çalışan ve bir çok kişiyi yönetme beceresine sahiptir. Hatalarından hayatı öğrenen oğlaklar, hayat yolunda yaşadığı her türlü şeyden ders çıkararak yoluna devam eder.

Güçlü yönleri: Sorumlu, disiplinli, iyi yöneticiler

Zayıf yönleri: Affetmeyen, kinci, küçümseyen, umutsuz

Oğlak burcunun sevdiği şeyler: Aile, gelenek, müzik, kaliteli yaşamak

Oğlak burcunun sevmediği şeyler: Yalan, sadakatsizlik

Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu Özellikleri Oğlaklar, sadece maddi dünyaya odaklanmakla kalmıyor, aynı zamanda parayı en çok kullanma becerisine de sahipler. Ne yazık ki, bu durum  onları bir bakış açısından ya da bir ilişkideki noktadan hareket etmek için onları sert ve bazen çok inatçı yapar. Karakterlerinden çok uzak olan diğer insanların farklılıklarını kabul etmekte zorlanırlar ve korkuları, geleneksel değerlerini agresif bir şekilde dayatmaya çalışabilirler.

Satürn, Oğlak burcunun egemen gezegenidir ve bu gezegen her türlü kısıtlamayı temsil eder. Etkisi bu insanları pratik ve sorumlu kılar, aynı zamanda soğuk, uzak ve affetmez, suçluluk duygusuna eğilimli ve geçmişe dönen bir burç haline gelir. Kendi hayatlarını daha açık ve daha pozitif hale getirmek için affetmeyi öğrenmeleri gerekiyor.

Oğlak Burcu Cinsellik ve Aşk

Oğlak Burcu Özellikleri Oğlak burcunun dikkatini ve kalbini kazanmak kolay değildir ama duvarları kırıldığında ve kalbi eridiğinde, ömür boyu işlenmeye devam eder. Zor karakterleri sebebi ile ilişkinin başında zorluk yaşayabilirsiniz. Çoğu zaman duygusal sorunları hakkında sohbet etmek ve yeterince açılmak için yıllar geçmesi gerekebilir. Hemen açılan ve güvenen bir burç değildir.

Biraz şüpheci yaklaşan ve ilişkilerde sıkı bir incelemeye tabi tutan oğlak burcu aşk hayatında da gizemi sever. Gizemli ve zor insanlar onlara daha cezbedici gelir. Sevdiği kişi için uğraşmayı ve düşünmeyi tercih eder. Sevip bağlandığı zaman oldukça sadık olacaktır. O açık olma konusunda zor bir burç olduğu için sadakat onun için oldukça önemlidir. Bir ilişki içinde çaba harcayan taraf olabildiği gibi karşı tarafa da bir hayli çaba harcatabilir. Onu keşfetmek ve çözmek oldukça zordur.

Oğlak burcu cinsellik konusunda meraklı ve isteklidir. Cinsel yaşamı için duygulara çok önem vermese de istediği iyi bir birliktelik ve sonrasında cinselliktir.

Oğlak Burcu Arkadaşlar ve Aile

Oğlak, zeki, istikrarlı ve güvenilirdir ve bu sebeple çok arkadaşı vardır. Arkadaşlarına uyum sağlama konusunda da becerikli olan oğlak sınırlarına kimseyi almaz. Sınırlarını belirleyen ve dostlarınında bu sınırlar çerçevesinde davranmasını isteyen oğlak sadık insanları etrafında toplar. Arkadaşlık konusunda seçici olmasa da çabucak arkadaşlarını eleyebilir.

Oğlak burcu aile konusunda geleneklerine bağlıdır. O, ailesi için iyi bir evlattır. Tipik çatışmalar haricinde ailesi ile uyum içerisinde olacaktır. Ailesi ile düzenli bir ilişki kurabilirse onları incitmez ve onlarla uyum içinde yaşar. Ebeveylerinin katı tutumları onlara göre değildir. Eğer sakin ve rahat bir ortam olursa ailelerine kendilerini açabilirler.

Oğlak Burcu Kariyer ve Para

Oğlak burcu kariyer ve para konusunda belli standartlar belirleyen ve bu hedeflerde ilerleyen bir burçtur. Garantici bir burç olduğu için iyi şartlarda çalışmak ister. Dürüst, adanmış bir çalışan olan oğlak için hedefleri çok önemlidir. Para konusunu kariyerinin ardına itebilir. Eğer ev geçindirmek zorunda değilse, kariyeri için bir çok işi üstlenebilir, zor şartlarda çalışmaya dayanabilir.

Oğlak burcu olarak doğanlar genellikle, yönetim, finans, programlama, hesaplama içeren işlerde parlarlar. Oğlak burçlarından üst düzey memurlar çıkabilir. Belge ve evrak işlerinde titiz olabilecek Oğlak burçları iyi bir avukatta olabilir.

Para, oğlak burcunun hayatında değer kazanacak ve yeteneklerini yitirmediği sürece para onlar için bir amaç olmayacaktır. Uzun vadeli düşünür ve kariyerine yatırım yapan oğlak, genellikle tutumlu bir burçtur.

Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri

Oğlak burcu erkekler, istediğini elde etmek ve zirveye ulaşmak isteyen kararlı ve iddialı insanlardır. Onlar düşünü kurduğu kişi için oldukça çaba harcayacak ve bu konuda istikrarlı olacak bir burçtur. Açılması ve sevgisini ifade etmesi bazen zor olabilir. Çünkü o bir çok duyguyu içinde yaşayan bir burçtur. Kurduğu düşler, gerçekleştiremediği hayaller onun için önemlidir. Oğlak burcu ile bir ilişki yaşamak çok keyifli ve rüya gibi olsa da romantizm anlayışı bazen sizi yorabilir.

Oğlak burcu erkeğin sorumluluğunu üstlenmek ve kuralları en baştan yapmak isteyen kişi olmak ister.  Kalbini kontrol edemeyen ve çok duygusal olan oğlak burcu aynı zamanda bir o kadar dik başlıdır. Gururu her şeyden önde gelir. Bir ilişki kurarken, normlara saygı gösteren, ona duygularını ifade edecek, verdiği sevginin karşılığını alacak ve rahat, çekici bir kadınla birlikte olmak ister.

Oğlak Burcu Kadını Özellikleri

Oğlak kadınlar iddialı, inatçı, sorumlu ve güvenilirdir. Sadece gülümsemesini sağlayacak birini bulmak ister. Onun bir ilişkide şefkatli ve duyarlı yönünü göstermesi biraz zaman alacaktır. Güvende ve rahat hissettiği zaman sevgisini ve tüm kollarını karşısındaki kişiye açar.

Eşlerinin sorumlu, sakin ve çalışkan olmasını ister. Gelecekte kötü bir şey olursa, onun halledeceğini bilmek ister. Oğlak kadını özellikleri arasında; kararsız ve bazen dengesiz olması yer alır. O, bir ilişkiden ne istediğine karar vermek için uzun bir zaman ister. İçgüdüleri ve insiyatifleri güçlü olan oğlak burcu güvendiği zaman uzun bir ilişki yaşayabilir ve bu ilişkide tutkulu ve sadık olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here