Okullar genel olarak bizim için sıkıcı yerlerdir. Bunun en büyük sebebi bir hastane gibi gözüken koridorlarıdır elbette. Ancak son zamanlarda okullarımızın duvarları rengarenk oluyor, sınıflar da tıpkı bir özel okulmuş gibi döşenmeye çalışılıyor, ortaya çok güzel işler çıkıyor. Artık okullar en azından görüntü itibariyle hiç sıkıcı değil.

Bugün ise size dünyanın dört bir yanından okulda devamsızlık yapmanızı imkansız hale getirecek mükemmelikteki icatları getirdik.

Bu düşünceli icat sayesinde artık aşçılık öğrencileri de oturarak ders dinleyebilecek ve aynı zamanda öğretmenini de net bir şekilde takip edebilecek.

Dolapların boyanması sayesinde tüm okul duvarları dev bir kütüphaneye dönüşmüş.

‘Klasik sınıflar yaratıcılığımızı engelliyor.’ denmesin diye her şey düşünülmüş.

Güneş enerjisiyle telefonlarınızı şarj edebileceğiniz bir panel. Bu masanın üzerinde piknik yapmak istemezsiniz sanırım. 🙂

Açıları hayata en entegre şekilde öğrenmek için kapılardan yardım alabilirsiniz.

Dev bir ağacın çevresine inşa edilen anaokulu sayesinde çocuklar eğitim aldıkları ilk kurumda doğanın tadını çıkarabiliyor.

Bir kaykay otoparkı 🙂

Periyodik tabloyu hepimiz kitaplardan az çok biliriz ancak tabloda yer alan tüm elementleri görmek pek çoğumuza nasip olmamıştır. İşte bu periyodik tablo, blokların içerisinde gerçek elementlerin yer aldığı gerçek bir periyodik tablo.

Münih Üniversitesi’nde ortak alana inmek için sınıflarınızın  bulunduğu kattan kaydırakları kullanabilirsiniz.

Periskopu bilir misiniz? Genelde denizaltlarında bulunan ve hiç kıpırdamadan panaromik bir görüntü sağlayan periskoplar bunu prizmalar yoluyla yaparlar. Bu periskop deneyimi çocuklar için bilime merak salmaları açısından çok önemli bir ayrıntı.

Yürü-Koş-Mesajlaş

Ne yapıyorsan o taraftan yürü. Böylece ne rahatsız edileceksin, ne de rahatsız edeceksin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here