En güzel sanat etkinliklerinden biri olan sinema, hayatımızın büyük bölümünde yer alıyor. Peki kaçırdığımız ve gerçekten izlenmesi gereken filmler varsa ve bizim bunlardan hala haberimiz yoksa ? Bu durumu düşünerek sizler için çok güzel bir liste hazırladık. Bu liste sayesinde kaçırdığınız ve izlemeniz gereken sanat harikası filmleri izleyebilirsiniz. Vakit kaybetmeden filmlerimize göz atalım

10) The Truman Show

Truman-Show-1291234059

 

Ölmeden izlemeniz gereken filmlerden ilki The Truman Show. Adını belki bir iki defa duymuş olabilir ya da hiç duymamış bile olabilirsiniz. Vakit kaybetmeden izlemeniz gerekiyor. Bilim kurgu, dram ve komedi türünde olan bu film Truman’ın yaşadığı adada ve sahtelikler içerisinde geçirilen bir ömürden bahsediyor.

9) Kuzuların Sessizliği

Kuzularin-Sessizligi

 

Dram, gerilim ve suç türünde adından söz ettirecek bir film olan Kuzuların Sessizliği 1991 ABD yapımıdır. Filmde FBI ajanının sapık bir katilin izini sürmesi ve devamında gelişen olaylar kaydedilmektedir.

8) Esaretin Bedeli

Esaretin-Bedeli-

 

Dram, Polisiye ve Suç türünde dünyada ün yapmış olan Esaretin Bedeli filmini duymamış olmanız büyük bir hata olmalı. 1995 ABD yapımı olan bu filmde, genç ve başarılı olan bankacının Shawshank cezaevine gönderilmesinden bahsedilir.

7) Akıl Oyunları

 

Akil-Oyunlari

Mükemmel bir matematik dehasını konu alan Akıl Oyunları filmiyle oldukça sürükleyici bir zaman dilimi geçirebilirsiniz. Aksiyonu ve gizemi merak edenler için kaçınılmaz bir film.

6) The GodFather

1972_yapımı_Baba_film_afişi

Al Pacino’nun başrollerinde oynadığı BABA filmi ABD ve ülkemizde oldukça üne sahiptir. Yaklaşık 10 yıl boyunca çekilen ve vizyona giren bu film izleyicilerine mükemmelliği göstermektedir.

5) Çığlık

220px-Çığlık_(film,_1996)_afiş

Ben daha çok korku filmlerinden hoşlanırım diyenler için Scream serisini öneriyoruz. Gerilim, Cinayet ve Korkunun birleşmesi ile ortaya çok güzel kurgulanmış bir film çıkmış.

4) Good Morning Vietnam

21-good-morningvietnam

Geçen günlerde yaşamını yitiren Robin Williams’ın başrollerini oynadığı Goog Morning Vietnam izlenmesi gereken filmlerin arasında yerini aldı. Unutulmaz seslendirmesi Good Morning Vietnam ! izleyenlerin kulaklarından gitmiyor.

3) Inception / Başlangıç

220px-Başlangıç

Bilim kurgu dalında tüm ödülleri toplaması gereken Inception/Başlangıç filmi bilinçaltınıza girip farklı bir dünyada kendinizi yönetebilmenizi sağlamaktadır. Ve bu sayede kahramanımız hırsızlıklarını başarıyla sonuçlandırmaktadır.

2) Amelie

415px-Amelie_poster

Sevgilinizle beraber izleyebileceğiniz Romantik Komedi türünde olan Amelie 2001 yapımıdır. Hala izlemek için geç kalmadınız.

 

1) Titanik

Titanik

Çok az duymayan kitlesi olan TITANIC ölmeden izlenmesi gereken filmler arasında 1. sıradan yerini alıyor. Romantik ve eğlenceli bir film olan Titanic’te filmin sonu hüzünlü bitsede aşkın anlamını öğrenebiliyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here