Ombre, ombre, ombre… Bu sene ne çok duyduk şu kelimeyi. Saç modasında, makyaj modasında, kıyafetlerde … Kısacası her şeyde bir ombre modası tutturduk gitti. Birçok kişinin saçında, kıyafetinde, makyajında gördüğümüz bu modaya daha yakından göz atmaya ne dersiniz?

ombre nasil yapilir 06

Ombre koyu bir rengin açık tonuna kadar olan geçişlere aynı anda yer vermek demek. Bunun için istediğiniz rengi ve tonlarını seçebilirsiniz elbette. Önemli olan bu modayı nerede kullanacağınıza karar vermek. Gerisi kolay!

 Ombre saç nasıl yapılır?

 Kuşkusuz ombre adıyla adını en çok duyuran moda ombre saç modası. Birçok kişinin saçlarında izlerini görebileceğiniz ombre modası doğru ellerde yapıldığı sürece harikulade bir saç modeli oluştururken yanlış ellerin eline düştüğünde ise dibi gelmiş saç görüntüsü yaratmaktan ileriye gidemiyor.

ombre nasil yapilir 10

Saçınızı evde tek başınıza boyayabilirsiniz ama ombre saçı evde yapmak sizi fazlasıyla zorlayacaktır. Bunun için L’oreal Paris’in özel olarak ürettiği ombre saç boyasını ve içerisindeki aparatı kullanabilirsiniz. Saçların uçlarına açık renk boya uygulamak için özel olarak üretilmiş bir fırça var kutuların içerisinde. Ama ombre saç konusunda bazı kuaförlere bile güvenmek zorken evde acemice yapacağınız bir uygulama saçlarınızı mahvedebilir.

ombre nasil yapilir 07

Ustalık isteyen bir saç modeli olduğu için size tavsiyem saçlarınızı iyi örneklerini gördüğünüz bir kuaföre teslim etmeniz.

 Ombre dudak nasıl yapılır?

 Podyumların bir numaralı makyaj tekniği olan ombre dudaklar günlük hayatta da sık sık kullanılan bir yönteme dönüştü. Gösterişli, dikkat çekici dudaklara kavuşmanızı sağlayacak ombre dudakların yapımı son derece basit.

ombre nasil yapilir 13

Siyah ya da sürmek istediğiniz rujdan 5-6 ton koyu bir kalemle dudaklarınızı çerçeveledikten sonra rujunuzu dudağınıza dudak çevrenizdeki kalemi dağıtarak uygulayın. Geçişi sağladığınızdan emin olduktan sonra dudak kenarlarınıza daha kalın bir şekilde koyu kaleminizden geçebilirsiniz.

ombre nasil yapilir 03

Dudaklarınızın ortalarına ise ışıltılı açık renk bir farı ya da ruju dağıtarak uyguladığınız takdirde ombre dudaklara kavuşacaksınız. Üstelik dudaklarınız çok daha dolgun görünecek. Bu işlem için fırça aramak yerine yüzük parmağınızla, tampon hareketlerle uygulama yapmanızı tavsiye ederim.

 Ombre eyeliner nasıl yapılır?

 Ombre modasının makyajda görüldüğü bir diğer yer ise gözler. Normalde simsiyah, kuyruklu bir şekilde görmeye alıştığımız eyeliner modası ombre modasının iyice yayılmasıyla beraber bundan etkilenerek daha renkli bir malzemeye dönüştü.

ombre nasil yapilir 02

Bu eyelinerı siz de gözünüzde uygulamak isterseniz, gözlerinizde kullanmak için bir rengi ve tonlarını far paletinizden seçin. Ardından eyeliner fırçanızı ıslatın ve farları açıktan koyuya doğru sürerek ombre eyelinerınızı oluşturun. Renk geçişleri için minik sünger fırça kullanabilirsiniz. Bu işlem için tercihen 3 renk kullanmanız yeterli olacaktır.

ombre nasil yapilir 05

 Nasıl ombre giyinilir?

Ombre giyinmenin mantığı da aynı. Baştan ayağa ya da aşağıdan yukarıya doğru aynı rengin farklı tonlarını kullanmak. Eğer bu tür parçalar bulmakta zorlanırsanız aksesuarlarınızla da giyiminizde ombreyi barındırabilirsiniz. Öte yandan artık piyasada birçok ombre gömlek, pantolon bulmak mümkün. Zevkinize uygun bir tane bulabilir ve fazla düşünmeden ombre modasına ayak uydurabilirsiniz.

ombre nasil yapilir 08

 Ombre tırnaklar nasıl yapılır?

 Ombrenin en güzel durduğu yerlerden biri de tırnaklar. Siz de tırnaklarınızda bu geçişli renk cümbüşünü kullanmak isterseniz ihtiyacınız olan şeyler birbiriyle uyumlu iki renk oje ve küçük bir sünger parçası. İsterseniz ustalaştıkça daha fazla renk kullanabilirsiniz.

ombre nasil yapilir 11

Tırnağınıza taban rengi sürdükten sonra iki rengi karıştırıp, tırnağınızın kalan kısmına süngerle uyguladığınız takdirde siz de ombre tırnaklara kavuşabilirsiniz. Ama elbette tırnak kenarlarınızı asetonla temizlemeyi ve üzerine bir kat cila atmayı ihmal etmeyin. Böylece tırnaklarınız çok daha pürüzsüz görünecektir.

ombre nasil yapilir 04

İlgili Yazı: 2018 Ombre Modelleri

15 YORUMLAR

  • Herhangi bir kozmetik mağazasından loreal markalı ombre alabilirsin. Çok güzel maşasıda var. Onunla birlikte aldığında ortaya çok güzel sonuçlar çıkabilirsin.

  • Aynı şey benim de başıma geldi, arkadaşımdan özenip 125 tl para verip yaptırmıştım, tam bir rezaletti, ismini burada vermeyeyim. Kuaför salonu değil, kuaförün kendisi önemli. İyi bir kuaför bulup herşeyi ona yaptırmak gerekiyor. Kuaför konusunda tek eşliliği tavsiye ederim 🙂

 1. Şu ombreyi adam akıllı yapacak kuaför arıyorum bende. Bazı yeni yetme kuaförler elini yüzüne bulaştırıyor, sonra çok komik duruma düşüyor insan. Geçen o kadar verip yaptırdığım ombreyi tonikle yıkadım.

 2. Amatör kişilerin elinde çok komik duruma dusulebilir. Dip boyası görüntüsü vermemek için renkleri iyi seçmek gerekiyor. Saç dilleri biraz büyüdükten sonra bir daha yapılmalı

 3. Ombre yapmak saçın kimyasını bozuyor. Bunu sık sık yapmamak gerekiyor. Her zaman bir saç renk tonu daha güzel olur. Birde çok aceleniz yoksa yaptırmayın bazen suprizlerle karşılaşabiliyorsunuz.

  • Bu ombreye özel birşey değil, bütün saç bakım malzemelerinin ortak sorunu, saçlarda dökülme yaşanmıyorsa, güzel bir bakımla aslında sağlıksal sorun teşkil edeceğini zannetmiyorum.

 4. Loreal’in bunun için çok güzel makyaj seti var. Öyle profesyonel olmanıza da gerek yok. Sadece yarım saatte süper ombre yapabiliyorsunuz. Benim en beğendiğim ton kestane sarısından sarı renge giden ton.

 5. Loreal’in ombre bakım seti var. Siyah, sarı tarzda onlarca örnek var. Ama bu bakım sesiyle birlikte birde ombre firmasını almanız gerekiyor.

 6. Ombre yaparken zıt renkli saçlara uygulanmaması gerekiyor. Misal simsiyah saçlı birisinin sarı renk ombre yaptığında belli bir zaman sonra dip boyası gibi çok çirkin bir görüntü oluşturuyor. Aynı tonda uygularsaniz daha güzel olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here