Ünlüler rollerinin üstesinden gelmek için bir çok yönteme başvuruyor. Rollerine uygun kişilerden koçluk eğitimi alıyorlar örneğin. Büyük ünleri bir çok çileyi de beraberinde getiriyor. Birbirinden nefret eden ünlüler bir arada çalışabiliyor. Bu kadar zorluğun arasında bir de bu ünlüler ölümden dönebiliyor. Sizler için ölümden dönen ünlüler listesini derledik.

Ölümden Dönen Ünlüler

12. Leonardo DiCaprio

Django Unchained’in çekimi sırasında Leonardo DiCaprio biraz fazla agresif bir hal aldı ve neredeyse kendini öldürdüğü noktaya geldi. Masaya vurduğu sahnede elini o kadar hızlı vurduki ki elini camdan geçti. DiCaprio’nun kanamayı durdurmak için tıbbi yardıma ihtiyacı vardı ancak o baştada bu yardımı kabul etmedi.

11. Diane Kruger

Quentin Tarantino, Diane Kruger’ı Soysuzlar Çetesi filmindeki  boğma sahnesi için gerekli daha tehlikeli bir hale getirdi. Güzel aktris, Tarantino’nun ipi uzun süre boğazında bekletmesi yüzünden boğulma tehlikesi geçirdi. Neredeyse boğlacak olan oyuncu baygınlaştıktan sonra ipten alındı.

10. Halle Berry

2012’de Halle Berry, Acil Arama filminde yaşadığı bir kazadan sonra Los Angeles’taki hastaneye kaldırıldı. Halle, film için bir sahneyi çekerken kötü bir düşüşün ardından başını beton üzerine sertçe vurduğu konuşuldu. Kazadan kısa bir süre sonra Los Angeles’taki Cedars-Sinai Hastanesi’ne giden Berry burada birkaç gece geçirdi ve böylece doktorları tehlikeden uzak durmasını sağlayabildi.

9. Joseph Gordon-Levitt

Joseph Gordon-Levitt, Acil Teslimat aksiyon filmi için kendine bir mator aldı. Ancak bir NYC’de bir taksi çarpması sonrası büyük bir kaza geçirdi.  Çok şükür, sadece otuz bir dikişle kazayı atlattı.

8. Meryl Streep

1994’teki The River Wild filminin çekimi sırasında ünlü oyuncu neredeyse ölüyordu.  Güzel  aktrist bir sahnede dengesini kaybetti ve buzlu suda denize düştü. Şans eseri Kevin Bacon yakınlarındayı ve işler çok ilerlemeden ona yardım etti.

7. Johnny Depp

Johnny Depp, Lone Ranger’ı çekerken atlama kazası sonucu ölümden dönen ünlülerden.

6. Jennifer Lawrence

5. Charlize Theron

Açlık Oyunları setinde şok edici bir trajedi yaşandığını pek kimse bilmiyor. Daha spesifik olmak gerekirse, Jennifer Lawrence’ın bir tünelden geçtiği sahnenin çekimi sırasında, sis makinesinde arıza oluştu ve sis darboğazdan kurtulduğu noktaya kadar tüm alanı dumanla doldurdu. Bu sebeple Theron nefes almakta bir hayli zorlandı.

4. Matthew Fox

Terry O’Quinn, Lost’un bir sahnesini çekerken Matthew Fox’u bir bıçakla bıçakladı! Sahnenin hazırlık oturumunda, katlanabilir bıçağın çok sahte göründüğü ve bıçaklamayı, değiştirmeden önce gerçek bir mat bıçakla nüfuz etme momentine kadar çekeceğine karar verildi. Başlangıçta gerçek görünen bir koruyucu yelek bulamadılar ve dublör koordinatörünün, katlanabilen bıçaklar incinmesiyle birlikte Fox’un bir tane giymesine izin vermeye ısrar ettiler. Maalesef bıçaklar takas edildi ve O’Quinn kostümünü gerçek elbisesi ile bıçakladı, ancak koruyucu elbisesi neredeyse hiç giymedi.

3. Jason Statham

Jason Statham The Expendables 3’ün çekimi sırasında neredeyse öldü. Arabayı sürerken  bir kamyona çıktı ve okyanusa doğru itildi. Her nasılsa Statham kendisini araçtan kurtarmayı ve emniyetli bir şekilde yüzmeyi başardı.

2. George Clooney

George Clooney, Syriana’yı çekerken sırtını oldukça kötü bir şekilde yaraladığında neredeyse öldü. Yaralanmanın acısı bile Clooney’yi intihara teşvik etti.  Hareket edemeyen ve baş ağrıları ile boğuşan Clooney üç haftalık tedavi sonrası iyileşti.

1. Jackie Chan

Jackie Chan şaşırtıcı şut ustası olarak bilinmektedir. Ama bu onu ölüme götürmek üzere olarak bir hareket olarak tarihe geçmiştir. Armour of God filminin çekimleri sırasında Chan bir ağaca atladığında inişini kaçırdı. Yere düştü ve başını fena halde vurdu. Ölümden dönen oyuncunun şimdi kafasında plastik bir plaka var.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here