“Parası neyse vereyim de şu mutluluğun tadına ben de varayım.” cümleleri artık yalan oldu. Parayla saadet olur elbette, ona diyecek yok ama mutlu olmak için paraya ihtiyaç duymak yanlış bir yaklaşım olurdu. Hayatta paranın satın alamayacağı şeyler de var gibi cümleleri, reklamlardan, televizyon dizilerinden sık sık duyar olduk. Peki durum gerçekten de öyle mi? diye sorarsanız evet öyle tabi ki! 🙂 Çok para iyi olurdu ama yok diye de triplere girmek ne kadar mantıklı sizce? Hala zamanı varken insan, zenginin sahip olamayacağı şeyleri yaşarsa dünyanın en zengin insanı da o olur.

Paranın satın alamayacağı mutluluklar vardır hayatta… Mesela sevdiğini şaşırtmak için, yüzünü güldürmek için paraya ihtiyaç duymadığın anlar yaratabilirsin. Ya da babasındır, çocuğuna sevgini göstermek için paraya ihtiyacın olmaz. En azından onun, senin sevginden başka bir şeye de ihtiyacı yoktur zaten. Ev alınır parayla, yuva alınmaz sözü de boşuna söylenmemiştir. Paranız vardır, zamanınız yoktur, yatağınız vardır uykuyu alamazsınız diye milyonlarca örnek vererek size esasında saadetin parayla olmadığını açıklayabiliriz.

Hem boşuna mı demişler, hayattaki en güzel şeyler bedavadır diye:) İyi hatıralar, aile bunların en başında gelir. Siz de mutluluğu uzaklarda ya da maddiyatta arıyorsanız, bu yazımızı okuduktan sonra durup bir düşüneceksiniz.:)

Mutluluğu Uzaklarda Aratmayan, Bedava Sahip Olacağınız Şeyler;

1.Sevdiğiniz Birinden İçten Gelen Bir Övgü;

550(8)

Parayla satın alınamayacak şeylerin başında, başarı sonucu gelen içten övgüler yer alır. Hele bir de bu övgü, en sevdiklerinizden, uzun çabalarınız sonucu gelen başarının hemen ardından geliyorsa dünyada sizi daha çok mutlu edecek bir şey bulamazsınız. İşte o zaman emeğinizin karşılığını gerçekten almış olursunuz ki maddi hiç bir değer bunun yerini tutmaz.

2.Dolu Dolu Bir Kahkaha;

21212431

Sevdiklerinizle ettiğiniz içten bir muhabbet sonucu kana kana güldüğünüz o anlar, hayatta hiç bir maddiyatın yerini dolduramayacağı anlardır. Çoğu zengin adam servetini verse o kadar dolu dolu kahkaha atamayabilir durumda o servetin bir anlamı var mıdır sizce?

3.Başarı Elde Etmek;

basarili-ve-mutlu-bir-yonetici-olmanin-20-sirri

Uzun gayretler sonucu, kendi bileğinizin hakkıyla sıfırdan bir yerlere gelmek gibisi yoktur hayatta. O öz güveni, o mutluluğu ve iç rahatlığını, dünyaları verseniz satın alamazsınız.

4.Rüzgarı Saçlarınızda Hissetmek;

447826_L0T2Cm8h

Bu tamamen his meselesi. Bütün duyularınızı kapatıp, rüzgarı sadece saçlarınızda hissettiğiniz o an sizden daha mutlusu yoktur.

5.Okul Yıllarındaki Çılgın Hatıralarınız;

mutluluk4

Hayatta çok az şey anı biriktirmenin yerini tutabilir. Bu nedenle heyecanla yaşanan macera dolu, umut dolu o anıların yerini hayatta hiçbir maddi karşılık alamaz. Bir dersten kaçmanın, tenefüste bir kızın elini tutmanın verdiği heyecanı evlenirken bile duyamayabilirsiniz. Onun tadı başkadır ve siz böyle anılara sahip olduğunuz için, torunlarınıza anlatacak hikayeler biriktirdiğiniz için çok şanslısınız.

6.En Büyük Sermayeniz Sağlığınız;

saglikli-olmanin-altin-kurallari_mutlu-huzurlu-bir-kadin

Sağlıklı olduğunuz her gün için hayata teşekkür etmeli ve mutlu olmak için başka bir sebep aramaktan vazgeçmelisiniz. Eğer sağlığınız yerindeyse, dünyanın en zenginlerinden birisiniz.

7.Sadece Sizi Sevdiği İçin Yanınızda Duran Biri;

slider_mutluluk1

Sadece siz olduğunuz için, sadece yanınızda olmak istediği için yanınızda olan biri varsa, açıkçası bu hayatta başka da bir şeye ihtiyacınız yoktur aslında.

8.Tecrübeleriniz;

tumblr_lnnrjj1n1q1qzih9po1_500

Tecrübeler, hayatın insana kazandırdığı en yegane mirastır. Bu mirasın değerini bilerek ve anlayarak yaşamakta fayda var.

9.Sevdiklerinizle Yaşlanma Şansını Yakalamış Olmanız;

Genis-Aile-108.-Bolum-Fragmani-izle1-300x172

Aile her şeydir. Hala onlarla birlikte nefes alabildiğiniz için mutlu olmanız lazım.

10.Gece Boyu Deliksiz Uyumak;

indir

Deliksiz uyku, her insana nasip olmaz:) Öncelikle iç rahatlığı ister. İçi rahat olmayan insan rahat uyuyamaz. Deliksiz uyuyabildiğiniz için evrene teşekkür etmelisiniz.:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here