Parfümünüz Teninizle Uyumlu Olmalı

Parfümünüz Teninizle Uyumlu Olmalı

Güne başlarken sıktığınız parfümlerle kişiliğinizi yansıtacak ve gittiğiniz yerlerde izinizi bırakacaksınız. Kıyafetlerinizi özenle seçer o gün ne giymeliyim diye düşünürsünüz ve seçtiğiniz kombinlerden sonra kokusuna özen gösteren her bayan ve erkek gibi parfümünü sıkmadan asla dışarı çıkmazsınız. Herkesin bildiği gibi kokunuz sizin imzanızdır, Parfümümüzün üzerimizdeki etkisini ve çekiciliğini sürmesini istiyorsak parfümümüzü sık sık değiştirmemeliyiz. Bunun içinde tenimize uygun en doğru parfümü bularak, zamanla vücudumuzla bir bütün haline gelmesini sağlayabiliriz. Hatta insanlar sizi kokunuzla bile tanıyabilirler. Peki tenimize göre doğru parfümü nasıl seçebiliriz ? Şimdi vereceğim tüyolara bir göz atalım o zaman.

Esmer Tende Baharat Ve Oryantal Kokuları

Esmerler tende baharat ve oryantal kokuları

Esmer tenler, diğerlerine göre daha yağlı olduğundan, parfümün tendeki kalıcılığını artırır.Esmer tenlerde baharatlı ve oryantal (vanilya, amber, misk) kokuları daha güzel örtüşüyor. Esmer bayanlar için bir öneri, bir çok ünlünün de kullandığı Halle parfümünü deneyebilirsiniz.

 Sarışınlara Çiçek Ve Meyve Karışımları

 Sarışınlara Çiçek Ve Meyve Karışımları

Eğer sarışınsanız baharat gibi ağır kokulardan uzak durmalısınız size çiçek ve meyve karışımları çok daha uygun olacaktır.Sarışın bayanlara menekşe kokulu tom ford violet Blonde markalı parfümü tavsiye ederim.

Kızıllar İçin Buruk Kokular

Kızıllar İçin Buruk Kokular

Esmer ve beyaz tenlerden sonra saç rengine göre de parfüm seçecek olursak kızıl saçlar, mutlaka buruk kokular tercih etmelidirler. Calvin Klein parfümleri size parfüm seçiminizde büyük yardımcı olacaktır.

Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her tende farklı parfüm seçimlerinden sonra, mevsimler de göz ardı edilmemesi gereken hususlardan. Yazın kullandığımız parfümler kışa nazaran daha hafif ve çiçek kokularda olmalı. Parfüm seçimlerimizde kokuların karışmaması ve daha sağlıklı bir karar verebilmemiz için 3 den fazla parfüm denenmemelidir. Parfümde kalıcılığı saptamak için sıktıktan 3-4 saat sonra anlayabiliriz.Böylece seçtiğimiz kokular gün içerisinde üzerimizdeki etkisini kaybetmemiş olur ki, bu parfüm seçilmesinde dikkat edilecek en önemli detaylardandır.Bu nedenle parfüm seçimi ucuz ürünlerden yana kullanmamalıyız. Çünkü gerçek parfümlerin esansları %20 ile % 40 arasındadır. Gerçek parfümleri gün içerisinde etkisinin devam edebilmesi için 1-2 kere sıkmak yeterli olacaktır.

 

Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Unutmamamız gereken önemli noktalardan biri, yazın tende parfümle güneşe çıkılmaması gerektiğidir. Aksi takdirde güneş lekelerine neden olabilir.

Parfüm temiz tene sıkılmalı, farklı kokular üst üste asla kullanılmamalıdır.

Parfüm altı ay ila bir yıl arası saklanabilir.

Parfüm kesinlikle güneşten uzak tutulmalı ve oda sıcaklığında korunmalıdır.

Parfümler, ipek kumaşlı kıyafetler ve inci kolye ve benzeri takılar üzerine sıkılmamalıdır.

Sizler için verdiğim bu kısa tüyolardan sonra uygulayabildiğiniz taktirde kendi teninizi tanıyarak muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz. ayrıca harika kokunuz ile çevrenizdekileri kendinize hayran bırakabilirsiniz.Nasıl koktuğunuz, kim olduğunuzun en büyük göstergesidir.Unutmayın her şey unutulur fakat kokunuz asla 🙂

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here