Retro akımı son zamanlarda en ilham alınan akımlardan biri. Retro deyince benim aklıma pin-up kızları geliyor artık. Kıpkırmızı rujları ve etkileyici bakışları ile bir devre gerçekten de adlarını kazımışlar. Gelin siz de bugünkü makyajınızda pin-up kızlarından ilham alın.

pin-up kizi makyaji nasil yapilir 07

Ten Makyajı

Ten makyajınız için cildinizi nemlendirin ve yüzünüzde fondötenle kapatamayacağınızı düşündüğünüz yerleri ve göz altlarınızı ten renginize tam oturan bir kapatıcıyla kapatın. Ardından fondöten ya da renkli nemlendiricinizi cildinize uygulayın ve transparan pudrayla makyajınızı sabitleyin.

pin-up kizi makyaji nasil yapilir 06

Gözler

Pin-up kızı makyajının en can alıcı yeri gözlerdir. Gözlerinize şampanya rengi, ışıltılı bir far uygulayın. Bu farı kaş altlarınıza kadar dağıtmanızda hiçbir mahsur yok. Ardından ince ya da kalın kuyruklu bir eyeliner uygulayın. Eyelinerın kuyruklu olması en önemli püf noktalarından.

pin-up kizi makyaji nasil yapilir 05

Pin-up makyajının en önemli öğesinin göz makyajı olduğundan bahsetmiştik. Dolayısıyla kirpikler de bu aşamada çok önemli. Maskarayı abartın, kirpikleri kabartın kızlar! 🙂 Kirpikleri kıvırıp kat kat maskaranızı uygulayın. Eğer sonuçtan memnun değilseniz takma kirpik de kullanabilirsiniz.

pin-up kizi makyaji nasil yapilir 04

Dudaklar

Pin-up makyajının en belirgin kısmı elbette ki kıpkırmızı dudaklar. Kırmızı rujunuzu kusursuz bir şekilde uygulayabilmek için kırmızı bir dudak kalemiyle dudak sınırınızı kesinlikle belirlemelisiniz.

pin-up kizi makyaji nasil yapilir 03

Yanaklar

Çok uçuk pembe bir allığı hafif bir şekilde uyguladığınızda pin-up kızı makyajınız tamamlanmış oluyor. Eğer daha da retro bir havaya bürünmek isterseniz saçlarınızı topuz yapıp ön kısmını kabartın ve bir bandana bağlayın.

pin-up kizi makyaji nasil yapilir 01

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here