Plaza çalışanlarının hafta başında en büyük motivasyonu sadece 5 gün çalıştıktan sonra hafta sonuna geçiş yapacak olmaktır. Çünkü bir plaza çalışanı ne kadar çalıştığını önemsemeden kendini hafta sonlarına hazırlar. Bu yüzden onlar için cuma günü oldukça önemlidir. Çünkü cuma her şeyin başlangıcıdır. Cuma henüz hiç dokunulmamış bol kremalı, bol meyveli ve çikolatalı bir pastadır ve sadece sizi beklemektedir.

plaza calisanlarinin vazgecemedigi 10 cuma aliskanligi 11

Plaza çalışanlarının cuma günü konusundaki derin düşüncelerini bu pasta örneğiyle anlatabildim sanıyorum!

Peki ya ne yapar cuma günü plaza çalışanları? Nedir onun bu dokunulmamış harika pastaya dair alışkanlıkları? Öğrenmeye hazır mısınız? Eğer bir plaza çalışanıysanız az sonra satırlar arasında kendinizi bulmaya hazır olun.

Başlıyoruz!

10.Alarm? KAPATILDI!

Cuma gününün belki de en güzel yanlarından biridir sabah uyanır uyanmaz alarmı kapatmak. Çünkü diğer gün cumartesi ve sizin kendi yaptığınız harika planlar haricinde uyanma zorunluluğunuz yok. Alarma haftanın son küfrü edildikten sonra yüze bir gülümseme yerleştirilir ve alarm itinayla kapatılır.

plaza calisanlarinin vazgecemedigi 10 cuma aliskanligi 02

9.Mazeretler? BELİRLENDİ!

Haftasonu için bir plaza çalışanının öncelikli planı haftasonu evden dahi olsa çalışmaya karşılık en güçlü mazeretleri üretebilmektir. Bu nedenle evden çıkmadan önce ve alarmı kapattıktan hemen sonra her türlü, ufak ya da büyük çalışma isteklerine karşı koyacak uygun bir mazeret bulunur. Merak etmeyin, bazen aynı mazereti farklı haftalarda düşünebilirsiniz. Nasılsa her haftasonunda haftasonunuzu mahvetmeye adanmış fazladan iş teklifleri sunmuyorlar.

plaza calisanlarinin vazgecemedigi 10 cuma aliskanligi 10

8.Babetler? GİYİLDİ!

Hafta boyunca yüksek topuklu ayakkabılar ve kadınlar için özel olarak geliştirilmiş işkence araçları olan stilettolar üzerinde yaşam savaşı veren plaza kadınları cumayı böyle kutlamaya başlar. Cuma babetleriyle. Ama sanmayın ki gösterişsiz babetler. Hayır sadece tabanları düz, yoksa hiçbir şekilde topuklu ayakkabıların şıklığından geri kalmazlar.

plaza calisanlarinin vazgecemedigi 10 cuma aliskanligi 01

7.Sabah motivesi? ÇOKTAN OLUNDU!

Her cuma sabahı eşsiz bir motivasyonla başlar. Mailler itinayla cevaplanır, herkese enerji dolu bir şekilde selam verilir ve geriye kalan her şey de aynı motivasyon ve mutlulukla devam eder.

plaza calisanlarinin vazgecemedigi 10 cuma aliskanligi 03

6.Haftasonu planı? NETLEŞTİ!

Gerçi bütün plaza çalışanları daha cuma olmadan tüm haftasonu planlarını netleştiriyorlar ama yine de cuma günü haftasonu planlarının üzerinden bir geçmek, daha bir keyifle geçmek için en uygun gündür. Plan yapılan tanıdıklarla çeşitli iletişim ağlarından konuşularak haftasonu planı netleştirilir.

plaza calisanlarinin vazgecemedigi 10 cuma aliskanligi 04

5.Öğle yemeği? DIŞARIDA YENİLDİ!

Cuma gününü erken başlatmanın olmazsa olmaz alışkanlıklarından biri de öğle yemeğinin dışarıda yenmesidir. Kişi normalde ne kadar ofise söylerse söylesin, dışarı çıkmanın tadını daha erken iliklerinde hissedebilmek için öğle yemeğinde dışarıya çıkacak ver haftasonu için küçük bir piyasa araştırması yapacaktır. Bu biraz da çalışmaktan yorulan bünyenin, “Acaba hala dışarıya uygun muyum?” diye kontrol etme şeklidir.

plaza calisanlarinin vazgecemedigi 10 cuma aliskanligi 05

4.Öğleden sonra? HER DAKİKA SAYILDI!

Asıl cehennem öğle yemeğinden sonra ofise gelince başlar. Çünkü artık haftasonuna çok yakınsınızdır ama aynı zamanda çok uzaksınızdır. Bu nedenle öğle yemeğinden geldikten sonra bitmez tükenmez dakikaları saymaya başlarsınız ama geçmez, ama bitmez. Sayarsınız da sayarsınız.

plaza calisanlarinin vazgecemedigi 10 cuma aliskanligi 06

3.Mailler? CEVAPLANMADI!

Cuma öğleden sonra gelen çoğu mail cevaplanmaz. Çünkü bir plaza çalışanı bilir ki o mail cevaplanırsa kendisine bir sürü cevapla geri dönecek. Bu nedenle çok önemli olmayanlar haricindeki tüm mailler sonraya bırakılır. Meselaaaaaa pazartesiye.

plaza calisanlarinin vazgecemedigi 10 cuma aliskanligi 08

2.Son dakika işleri? SALLANDI!

Evet siz bu kadar şeyi harika bir şekilde planlamış olabilirsiniz ancak patronunuz için fark etmez yine size son anda asla görmek istemediğiniz işler sunabilir. Ve gerçek bir plaza çalışanı bu işi asla dikkate almaz ve dikkatlice geçiştirir. Hatta bazen çamura yatar ama yine de kabul etmemek için büyük uğraş verir.

plaza calisanlarinin vazgecemedigi 10 cuma aliskanligi 09

1.Çıkıştan yarım saat önce? İŞLER BIRAKILDI BİLE!

Çıkıştan yarım saat önce artık bedeniniz oradadır ama ruhunuz kesinlikle orada değildir. Çünkü haftasonu tatili resmi olarak başlamıştır ve siz bunun bir dakikasını bile ziyan etmek istemezsiniz. Dolayısıyla cuma gününün son yarım saati sosyal medyaya vakit ayırılır, belki biraz ofis arkadaşlarıyla aylaklık yapılır, birkaç poz selfie çekilir ya da uzun bir kahve molasına çıkılır ama herhangi bir iş yapılmaz ve son iki dakika hazır ol konumunda, kapı ağzında beklenir.

plaza calisanlarinin vazgecemedigi 10 cuma aliskanligi 07

VEEEEEE MUTLU SON!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here