Kadınlar her zaman için bulundukları ortamda karşı cinslerinden ayrılırlar. Onlar çoğunlukla dış görünüm konusunda daha özenlidir, daha fazla üşürler ve daha bakımlıdırlar. Kendilerine daha çok önem verdikleri de kadınların ortalama yaşam süresinin erkeklere nazaran baya uzun olmasından belli.
Peki çalışan kadınlar nasıl ayrılıyor ofislerinde? Nasıl belli ediyorlar kendilerini? Özellikle başka bir tür olan plaza kadınlarının farkı nedir dersiniz? Eğer siz de bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız sizler için kaleme aldığımız Plaza Kadını Olmanın Olmazsa Olmaz 9 Maddesi yazısını okumaya devam edin!

9.Nivea Lip Balm

plaza kadini olmanin olmazsa olmaz 9 maddesi 01

Hem dudaklar tazelenir, hem can sıkıntısı giderilir hem de günlük bakım kotasını doldurmak için savaş verilir. Gerek iş arkadaşlarına ‘Ben bakımlıyım!’ mesajı vermek, gerekse stresten yiyip bitirdiği dudaklarını ani bir toplantıda hemen adam edebilmek için Nivea lip balmlar hep el altında durur. Genelde vişneli ya da çilekli olur. Böylece dudaklar bakımlı görürken aynı zamanda hafiften renklenir. Yani plaza kadınının zamandan tasarruf etme amacı gerçekleşmiş ve bir taşla iki kuş vurulmuş olunur.

8.Koltuk Arkasına Takılı Şal

plaza kadini olmanin olmazsa olmaz 9 maddesi 06

Bu klimaya karşı verilen savaş başarısız olduğunda kullanılabilecek bir araçtır. Ancak yine de yaz kış sandalyenin arkasına asılı durur. Özellikle yazın klimanın ayarı biraz fazla düşük olduğunda ilk iş olarak bu şala başvurulur. Tabi öncesinde biraz huysuzlanmak kaydıyla. Şal her daim ikinci plandır bir plaza kadını için.

7.Koca Tüp El Kremi

plaza kadini olmanin olmazsa olmaz 9 maddesi 09

Markası pek de önemli değil ama iş yerinde pek çok insanla tokalaşmak gerekebilir bu nedenle ellerinin her daim bakımlı olması gerektiğini bilir plaza kadını. Bu nedenle ellerini daima bakımlı tutmaya özen gösterir. Tabi el kremini yerinden her çıkardığında sanki lezzetli bir kurabiye gibi arkadaşlarına da ikram etmeyi unutmaz.

6.Çekmecede Bir Adet Ağrı Kesici

plaza kadini olmanin olmazsa olmaz 9 maddesi 10

Bilgisayara fazla bakma durumunda oluşacak baş ağrısında ya da özel günlerdeki karın ağrısında ağrı kesici yardımına koşar plaza kadınının.

5.Diyet Bisküvi

plaza kadini olmanin olmazsa olmaz 9 maddesi 05

Genelde şu sunta gibi olanlardan hani. Onlar da her daim bekler plaza kadının çekmecesinde. Ömürlük diyetin yılmaz savunucularından olan plaza kadınlarının bir numaralı yardımcılarıdır aslında bu suntadan hallice diyet bisküviler. Mide azıcık kazındığında, öğle yemeğine çıkış biraz ertelendiğinde nam-ı diğer yenebilir suntalar yardıma koşarlar.

4.Cicili Bicili Kalemlerle Dolu Bir Kalemlik

plaza kadini olmanin olmazsa olmaz 9 maddesi 04

Genelde işlerimizi tabletten ya da bilgisayardan hallediyor olsak da arada hala eski usul kalem ve kağıtla not almaya ihtiyaç duyuyoruz. Eh, hal böyle olunca plaza kadını kendini yansıtan kalemlerle dolu bir kalemlikten yardım alıyor.

3.Renkli Post-Itler

plaza kadini olmanin olmazsa olmaz 9 maddesi 02

Plaza kadını hiçbir detayı atlamak ve unutmak istemez bu nedenle usulca not alır renkli post-itlere ve usulca yapıştırır bilgisayarının kenarına. Böylece gözünden kaçan hiçbir detay olmayacaktır.

2.Cuma Babetleri

plaza kadini olmanin olmazsa olmaz 9 maddesi 07

Bütün hafta boyunca topuklu ayakkabılar üzerinde dolanmaktan bitap düşen plaza kadınının en büyük dostu cuma günü giyilen babetlerdir. Bu babetler genelde şıklığıyla topuklu ayakkabıları aratmayacak olup tüm plazalarda kadınlar arasında bir gelenek haline gelmiştir.

1.Dinlenme Gözlüğü

plaza kadini olmanin olmazsa olmaz 9 maddesi 03

Özellikle bilgisayara bakılırken kullanılan bu gözlükler, genelde siyah kemik çerçevelidir. Bu sayede hem modaya uyulur hem de gözler dinlendirilir. Ancak her plaza kadınında göremezsiniz çoğunlukla isteğe bağlı bir parçadır ama talibi çoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here