Plaza çalışanları artık özellikle büyük şehirlerde çok yaygın. Küçük ofisler gitgide tarşhe karışıyor, plazalar daha da büyüyor. Plazalar büyüdükçe daha da acımasızlaşıyor. İş dünyasında zorlamalar, hor görmeler, dışlamalar ne yazık ki en çok plaza dünyasında görülüyor. Plazalara girmek üzeresiniz fakat henüz bu alem hakkında pek bir bilginiz yok mu? O zaman bu yazı tam size göre!

plazanin namina yakisir bir calisanin yapmamasi gereken 9 hata 09

Plazaya daha yeni adım atacaklar için, plazadaki konumunu iyileştirmek için uzak durmanız gereken 9 hatayı yazdık. Keyifli okumalar!

9.Starbucks’tan Kahve Almadan İşe Gitmek

Anlamadım? Ne? Ne yani, hem plazada çalışacaksınız hem de elinize bir Starbucks bardağı almadan işe mi gideceksiniz? Öyle şey olmaz efendim! Her sabah düzenli olarak Starbucks bardağınızı kapıp gidin işe. İkinci kez kullanmaya dayanıklı olsalardı evden çay koyup götürürdünüz ama ne yazık ki. Belki Starbucks’tan aldığınız afilli bir termosu da kullanabilirsiniz.

plazanin namina yakisir bir calisanin yapmamasi gereken 9 hata 08

8.Granül Kahve Kullanmaya Cesaret Etmek

Plaza insanı her şeyin doğalını ister. Bu nedenle granül kahvenin yanına asla yaklaşmaz, hele ki onu ofisine asla sokmaz. Varsa yoksa filtre kahve, unutmayın.

plazanin namina yakisir bir calisanin yapmamasi gereken 9 hata 07

7.Müsli Yememek

En azından ofiste günde bir kere müsli tüketmelisiniz. Lütfen bunları atlamayın. Unutmayın, siz plaza çalışanısınız. Daima form tutmalısınız.

plazanin namina yakisir bir calisanin yapmamasi gereken 9 hata 06

6.Mesajlı Kahve Kupaları Kullanmamak

Çalışmakla, kahvenin gerekliliğiyle ya da hayat mottolarıyla ilgili bir mesaj barındırmayan kahve kupaları plazaların acımasız dünyasında kabul edilmez. Bir tane masanıza bunlardan yerleştirin. Hiç kaldırmayın.

plazanin namina yakisir bir calisanin yapmamasi gereken 9 hata 05

5.Suyu İhmal Etmek

Plazada çalışıyorsanız öyle kendinizi salıvermek yok. Masanızın üzerinde her daim litrelik sulardan bulunacak, böylece çalışırken vücudunuzu korursunuz. Aksi takdirde kendi vücudunu bile korumuyor, işi nasıl becerecek diye fişlerler sizi.

plazanin namina yakisir bir calisanin yapmamasi gereken 9 hata 04

4.Suşi Yememek

Sevmiyor musunuz yoksa? Bir an önce kendinizi alıştırmaya çalışın çünkü ofise bunu söylemeyeni çıkışta dövüyorlar.

plazanin namina yakisir bir calisanin yapmamasi gereken 9 hata 03

3.Tüm Diyetleri Bilmemek

Eğer bir plaza kadınıysanız form tutmanız, fazlalıklarınız olmasa bile şarttır. Bu nedenle Dukan diyetinden tutun, İsveç diyetine kadar bütün özel diyetleri bilmeniz gerekir. Olur da bir gün herhangi bir diyet hakkında konuşulur siz de boş boş bakarsınız istemeden, sizi yazarlar hiç acımadan kara tahtaya.

plazanin namina yakisir bir calisanin yapmamasi gereken 9 hata 02

2.Aşçılık Kursuna Gitmek İstememek

Hayır, her plaza çalışanı bir pastacılık, suşi ya da aşçılık kursuna gitmek ister. Eğer istemiyorsanız bir kontrol edin, gerçekten plaza çalışanı mısınız?

plazanin namina yakisir bir calisanin yapmamasi gereken 9 hata 01

1.Linkedin Hesabına Sahip Olmamak

Hobilerinizi, CV’nizi açık bir şekilde yazacağınız Linkedin hesabına sahip olmamak bir plaza çalışanı için kesinlikle kabul edilemez bir durumdur. Eğer hala yoksa, lütfen hemen çabuk çabuk acele acele kendinize bir tane edinin.

plazanin namina yakisir bir calisanin yapmamasi gereken 9 hata 10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here