Günümüzde gençlerin birçoğu ponçik kelimesini sıkça kullandığından, bu kelimenin anlamını bilmeyen kişiler de arama motorlarına ponçik ne demek şeklinde araştırma yaparlar. Daha çok genç kızların ve erkeklerin kullandığı bu kelime orta yaşlı ve yaşlı kimselere yabancı gelmektedir. Genç nesil, kendi aralarında, sosyal medyada veya günlük hayatta kendilerine yakınlık duyduğu kişilere ponçik diye sesleniyor.

poncik nedir

Hiçbir anlam ifade etmeyen ponçik kelimesi sık kullanıldığında alışkanlık yapabiliyor. Ponçik anlamı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bu sebeple internette hakkında ponçik ne demek şeklinde araştırma yapılmaktadır. Bizde size sıkça aranan ponçik nedir sorusunun cevabını vereceğiz.

Ponçik Nedir?

poncik ne demek

Ponçik nedir sorusu aslında bu kelimeyi bilmeyen birçok gencin merak ettiği bir sorudur. Ponçik kelimesini genç kızlar ve erkekler birbirleriyle konuşurken ya da yazışırken kullanmaktadır. Ponçik genç bireylerin deyimine göre sevimli demektir. Bu kelimenin aslında hiçbir sözlük anlamı yoktur. Türk Dil Kurumu (TDK) ponçikle ilgili herhangi bir tanım yapmamıştır. Arama motoruna Ponçik nedir TDK yazarsanız hiçbir sonuç alamazsınız. Ponçik kelimesi tamamen gençlerin oluşturduğu anlamsız bir kelimedir. Fakat ponçik Polonya kültüründe bir tatlı türüdür. Ponçik tatlısı el büyüklüğünde üstünde pudra ve içinde kakao, reçel ya da krema olan bir tatlıdır. Rusya ve Ukranya gibi ülkelerde yapılıp sıkça tüketilmektedir. Ülkemizde de el yapımı unlu kurabiye olarak bilinmektedir.

2 YORUMLAR

  1. Ponçik aslında argoda kadın cinsel organı için kullanılan bir kelimedir. Ama gençler bilmiyor bunu tabii. Türkçenin Büyük Argo Sözlüğü diye bir kitap var orada bulabilirsiniz anlamını.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here