Bugün size neden bir pudraya sahip olmanız gerektiğini anlatacağım… Evet, bir pudranın kesinlikle her kadının makyaj çantasında bir tane bulunması gerektiğini düşünüyorum ve şimdi sizlerle pudra hakkında bildiklerimi paylaşacağım.

pudra (1)

1.si her şeyden önce pudra bir makyaj malzemesi. Yani, çoğu pudra kapatıcı değildir evet ama eğer yüzünüzde fazla bir sorun yoksa bazı pudralar size yeterli gelir. Pudra cildi daha ipeksi gösterir aynı zamanda. Yani sadece pudra sürdüğünüzde, daha bakımlı görünebilirsiniz.

pudra

2.si pudraların çoğu özellikle yağlı ciltler için iyi bir matlaştırıcıdır. Rimmel Stay Matte (Watsonslardan bulabilirsiniz.), The Balm Sexy Mama (Gratislerden bulabilirsiniz.) gibi pudralar kapatıcılık değil de matlaştırmayı amaçlar. Aslında çoğu pudrada az biraz bu işlev vardır. Siz de gün içerisinde parlama probleminden şikayetçiyseniz pudra kullanmanız gerekir.

pudra-kullanımı

3.sü pudralar bir baz kadar olamasa da makyajınızı sabitler. Sırf sabitleyici olarak bile kullanılabilir.

3

4.sü siyah göz kaleminin akması bulaşması dünyadaki en rezil şeylerden biridir. Bunu engellemek için de pudra kullanabilirsiniz. Şöyle ki kalemi sürdükten sonra göz altına ve göz üstüne ekstradan pudra uygulayın. Farkı göreceksiniz.

1

5.si daha önceden bahsetmiştim ama yine söyleyeyim ruju sürdükten sonra, ruju bir peçeteyle alır üzerini biraz pudralayıp ruju tekrar sürerseniz rujunuz çok daha kalıcı olur. (Yazımıza tekrar göz atmak için tık tık)

ruj-modelleri1

Burada pudranın gerekliliği namına bu kadar konuştuktan sonra şunu da söylemeden geçemeyeceğim… Pudrayı fırçayla uygulamanız taraftarıyım.

Peki neden?

Çünkü süngerle uyguladığınız zaman önceki yapmış olduğunuz ten makyajınızı sildiğinizi, dahası sürdüğünüz pudrayı cildinize tam olarak dağıtamadığınızı, yediremediğinizi düşünüyorum. En güzeli fırça. Ben Gratis’ten aldığım Eklips pudra fırçasını kullanıyorum. Ondan önce pudranın süngerini kullanıyordum ve fırçayla uyguladıktan sonra neden fırçayla kullanmam gerektiğini anlayıverdim. Eminim siz de anlayacaksınız.

pudraa

Sizi ikna edebildim mi pudra almanız gerektiğine ? 🙂 Siz hangi pudrayı kullanıyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın. 🙂 Sevgiler<3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here