Ne yazdığımız belli değil ama anlamı o kadar komik ki.. Son dönemin en çok güldüren ifadesiz yazıların, hunharca gülmelerin karşılığı karışık harfler….İfadesiz harflerin bir araya gelmesiyle oluşan benzersiz lisanın adı random. Peki birçok anlama gelen konuşma tarzı random ne demek? Gelin harflerin sırrına hep beraber göz atalım…

Random Nedir?

 

Random Ne Demek

Dilimizle nasıl bu kadar kaynaştı bilinmez ama random kelimesi İngilizce bir kelime ve Türkçe karşılığı ‘rastgele’ olarak çevriliyor. Fakat, Türkçe anlamıyla konuşma sırasındaki anlamı birbirinden tamamen farklı. Random mesajlarda, konuyu bitirme isteği, yazacak bir şey bulamama, kahkaha atma, gülmekten adam gibi bir cümle kuramıyorum gibi durumları ifade ediyor.

Randomca Konuşan Tipler

Random Ne Demek

İşin mesaj kısmında dikkat çeken bir kesim var ki bu gruba sitem edenlerin sayısı bir hayli fazla gibi. Hangi kesimden bahsediyorsun diye soracak olursanız o grupta, mesajlara arasında sadece birkaç düzgün kelime barındıran random konuşanlar, üstüne bir de bu mesajı saatler sonra atanlar. Onca saat bekledikten sonra gelen karışık harfli mesajlar. Haliyle insan sitem etmiyor değil. Mesajın saatler sonra gelmesi yetmiyormuş gibi bir de anlamsız. Öyle ki bir de saatlerce düşün ne demek istedi diye. Çıkın bakalım işin içinden sıyrılabiliyor musunuz? Yazdığı şeyler anlaşılmadığı gibi bunu yazan kişilerde anlaşılamadı.. Sonumuz hayrolsun.

Random Bir Samimiyet Göstergesidir

Random Ne Demek

Randomdan başka aklı selim bir şey yazmayan gruptan bahsettik. Lakin işin hakkını vererek, karışık harfleri nerede, nasıl kullanacağını iyi bilen tarafa da haksızlık edemeyiz. Bu grup mesajlarına çok gülüyorum, gülmekten bir şey yazamıyorum, bu durumu ancak bu şekilde ifade edebiliyorum diyerek samimiyetini son derece pozitif enerjisiyle gösterir. Bu tarz bir muhabbette karışık harfler havada uçuşur. Ne oluyor anlamadan bir bakmışsınız bütün sayfanız “asdfghjk” ile dolmuş, taşmış. Hal böyle olunca geriye dönüp sohbetinizi tekrar okuduğunuzda yüzünüzdeki tatlı tebessümü görmeniz mümkün.

Birisi çıksın ve bu alfabeyi açıklasın diye sakın düşünmeyin. Random yazıları kimse anlamayacak üzerine bir de son sürat kullanmaya devam edecek. Çünkü yazdıkça gülecek güldükçe devamı gelecek, devamı geldikçe daha çok karışacak ve bu durumdan kopamaz hale geleceksiniz. Bu duruma alışmaya çalışmanızda fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here