Ruh halimiz gün içerisinde birçok şeyi belirliyor. Özellikle de dış görünüşümüzde ruh halimiz baya etkili oluyor. Örneğin kıyafetlerimizin birçoğunu ruh halimize göre seçeriz. Belki farkında değiliz ama yürüyüşümüz, makyajımız da buna göre değişir. Ruh hallerinize göre makyajınızın nasıl şekillendiğini bilmek ister misiniz?

ruh halinize gore makyaj yapin 05

Seksi hissetmek istediğiniz bir ruh halindeyseniz…

Seksi hissetme isteğinizi desteklemenin en iyi yolu buğulu gözlerdir. Siyah ya da kahve ve tonlarını kullanarak yapabileceğiniz dumanlı göz makyajını bol maskarayla destekleyerek gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Ama elbette bu görüntüyü nude ruj ile desteklemenizi öneririm.

ruh halinize gore makyaj yapin 02

Sakinlik istediğiniz bir ruh halindeyseniz…

Sakin bir gün istiyorsanız makyajınızda keskin çizgilerden ve canlı tonlardan kaçınmalısınız. Hafif pembe ya da şeftali tonlarında ruj ve allıkla makyajınıza renk katabilir ve bol maskarayla bu sade görüntüyü tamamlayabilirsiniz.

ruh halinize gore makyaj yapin 06

Duygusal bir ruh halindeyseniz…

Duygusal ruh haline en yakışan renktir pembe. Siz de dudaklarınızı pembe bir rujla ortaya çıkarabilir, gözlerinizi ışıltı şampanya rengi bir farla belirginleştirebilirsiniz. Yine pembe bir allıkla yanaklarınızı renklendirebilir, sonrasında bol maskarayla makyajınıza son noktayı koyabilirsiniz.

ruh halinize gore makyaj yapin 03

İddialı bir ruh halindeyseniz…

Bir rekabet ortamı içerisine girecekseniz, ya da karşınızdaki kişinin aklına kazınmak istiyorsanız kırmızı ruj ve eyeliner ikilisi sizin için harika olacaktır. Kırmızı ruj seçiminizde cilt alt tonunuzu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Yanaklarınızı da bronz tonlarda bir allıkla belirginleştirebilirsiniz.

ruh halinize gore makyaj yapin 04

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here