Yoğun çalışan çoğu insan sabahları mutlu uyanamamaktan yakınır. Ki sabahları mutlu uyanamamak bütün günü etkileyen bir durumdur. Hal böyle olunca biz de sizinle sabahları mutlu uyanmaya dair önerilerimizi paylaşmak istedik, iyi okumalar!

sabahlari daha mutlu uyanabilmek icin 6 oneri 08

6.Komidininizde sevdiğiniz biriyle fotoğrafınızı bulundurun.

Sanah kalkar kalkmaz sevdiğiniz biriyle anılarınızı tazelemek gibisi yoktur. Baş ucunuzda sevdiğiniz bir fotoğraf bulunması  kalkar kalkmaz serotonin hormonlarınızı harekete geçirecek.

Young Family Having Fun In Park

5.Alarm sesinizi sevin.

Sevdiğiniz bir şarkıyı alarm sesiniz yapın. Sevdiğiniz bir şarkıyla uyanmak da gözlerinizi mutlu açmanızı sağlar. Ama arada bir alarm sesini değiştirmeniz yararınıza olacaktır, çünkü şarkıdan bıkmak istemezsiniz sanıyorum.

sabahlari daha mutlu uyanabilmek icin 6 oneri 05

4.Sabah mesajları önemlidir.

Sabah kalkar kalkmaz telefonda sevimli bir mesaj görmeyi çoğu insan ister. Bu yüzden siz sabah kalkınca sevdiğiniz birine onu mutlu edecek bir mesaj atın. Onu mutlu etmek, sizi mutlu edecek, aynı zamanda aynı mesajdan size geldiği için siz de mutlu olacaksınız.

sabahlari daha mutlu uyanabilmek icin 6 oneri 02

3.Erken yatın.

Sabahları mutlu uyanmanın en önemli şartı uykuyu almaktır. Uykuyu almak için de erken yatmak şarttır. Siz de erken yatın ve sabah uykunuzu almış, dinlenmiş bir biçimde uyanın.

sabahlari daha mutlu uyanabilmek icin 6 oneri 01

2.Duş jelinizi sevin.

Sabahları duş almak zor geliyorsa ama almak zorundaysanız bunu bir zorunluluktan keyfe çevirmeye çalışın ve sevdiğiniz bir duş jelini kullanın. Böylece bir zorunluluk olarak gördüğünüz duş vakti sizin için bir keyfe dönüşecek, böylece daha mutlu bir şekilde güne başlayacaksınız.

sabahlari daha mutlu uyanabilmek icin 6 oneri 06

1.Bir gece önceden hazırlanın.

Özellikle kadınların hazırlanması sabahları büyük sıkıntı oluyor. Ama ne giyeceğinizi, hatta hangi malzemelerle makyaj yapacağınızı gece yatmadan önce ayarlayıp yatarsanız sabah hazırlanma vaktinizi oldukça kısaltırsınız, aynı zamanda telaştan uzak bir sabah geçireceğiniz için daha huzurlu olursunuz. Tabi kıyafetleri hazırlamadan önce hava durumunu kontrol etmeyi unutmayın.

sabahlari daha mutlu uyanabilmek icin 6 oneri 04

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here