Birçok kadın uzun zamandan beri saç boyatma konusunda kuaförlere muhtaç olmadığının farkında. Artık birçok markadan, her keseye hitap eden saç boyaları bulmak mümkün. Üstelik renkler öyle çeşitli ki, insanın istediği rengi bulamaması gibi bir şey söz konusu olmuyor.

sac boyama hakkinda bilmeniz gereken 4 sey 07

Bugün birçok kadının aklına saç boyalarıyla ilgili takılan soruların yanıtlarına yer vermek istedik. Umuyoruz, saç boyalarıyla ilgili tüm sorular kafanızdan silinir. Keyifli okumalar!

sac boyama hakkinda bilmeniz gereken 4 sey 05

4.

Boyadan sonra kendi saç bakım maskenizi ya da kreminizi kullanmak yerine boya paketinden çıkan ürünleri kullanmalısınız. Çünkü paket içindeki bakım ürünleri yeni boyanmış saça en iyi gelecek şekilde üretilmiştir. Kesinlikle boş bir ürün değildir, aksine kesinlikle kullanmanız gereken bir üründür.

sac boyama hakkinda bilmeniz gereken 4 sey 01

3.

Oldu da o kadar ton içerisinde kendi istediğiniz tonu bulamadınız ve renk karışımı yapmak istiyorsunuz. Boyaları karıştırıp kendinize uygun bir boya ayarlamanızda hiçbir mahsur yok ama size tavsiyem kullandığınız boyalar arasında en fazla birkaç ton fark olması. Sarıyla kızılın birleşimi pek de hoş olmaz mesela değil mi?

sac boyama hakkinda bilmeniz gereken 4 sey 04

2.

Boyadan önce saçlarınız kirli olmalıdır. Çünkü temiz saçta kafa derisinin gözenekleri açıktır ve boyayla daha fazla etkileşim olmasına neden olur. Aynı zamanda saçları yıkamak saçtaki doğal yağların gitmesine neden olur. Dolayısıyla boyama yapmadan önce saçınızın kirli olması gerekmektedir.

sac boyama hakkinda bilmeniz gereken 4 sey 03

1.

Kadınların çoğu sanıyorum aynı anda iki saç işleminden uzak durmayı tercih ettiklerinden, saç kesimi ve boyanmasını birbirinden ayrı zamanlarda yapmaya çalışırlar. Halbuki hiç böyle bir düşünceniz olmamalı. Çünkü yeni kesilen saç boyayı daha güzel gösterecek, aynı zamanda yeni boyanan saç da kesimi çok güzel gösterecektir.

sac boyama hakkinda bilmeniz gereken 4 sey 02

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here