Hem kadınların hem erkeklerin ortak saç bakım ürünlerinden bahsedeceksek eğer elbette ilk arada şampuan gelir. Sonrasında muhtemelen saç spreyi ile karşılaşırız. Erkeklerin de kadınların da şekillendirme değil belki ama şekillendirme sonrasında koruma için kullandıkları bu ürün bugün yakın merceğimiz altında.

Saç spreyi özellikle zararları konusunda çokça merak edilen bir ürün. Yıllar boyu Memoli’ye özenip saçlarını jölelediler ve sonra çoğu saç ekimi için doktor araştırdılar. Gerçi burada aslında jölenin pek de suçu yoktu. Onu kontrolsüz kullanmak buna yol açıyordu. Peki saç spreyinde de aynı sorun yaşanabilir mi?

Saç spreyinde de aynı durumdan söz etmek mümkün. Çok kullanırsanız, saçınızı spreyden iyice arındırmazsanız ne yazık ki saçlarınızda dökülmeler gözlemleyebilirsiniz. Saç spreyini saça en az 40 cm uzaklıktan tutmak, bilinen bir markanın spreyini kullanmak, her gün sprey kullanmamaya özen göstermek -bazı günlerde saçı nadasa bırakmak- ve sprey kullanılan her gün saçı yıkayarak spreyden arındırmak dökülmeyi önleyici önemli adımlardır.

Saç Spreyi Nasıl Kullanılır? Erkekler İçin Öneriler

Aslında erkekler için de kadınlar için de kullanım önerisi pek değişmiyor. Saç spreyini iki şekilde kullanabilirsiniz. Ya saçlarınızı spreyle hacimlendirip ardından kurutacak ya da şekillendireceksiniz ya da saçlarınızı şekillendirdikten sonra sprey kullanacaksınız. Şekli mi korumak istiyorsunuz, yoksa hacimlendirmek ve daha kolay şekil mi vermek istiyorsunuz, buna siz karar vermelisiniz.

Saç spreyiyle ilgili can alıcı noktaların üzerinden geçtiğimize göre, şimdi de geçici saç boyaları içerisinde de popülerleşmeye başlayan renkli saç spreylerine göz atalım.

Geçici Saç Boyası

Geçici saç boyalarını normal, sprey ve tebeşir şeklinde üçe ayırabiliriz. Normal olanlar 3-4 yıkamaya kadar dayanıp kalıcı saç boyaları gibi uygulanabilirken spreyler ve tebeşirler ilk yıkamaya kadar dayanabiliyor. Ancak bu yöntemlerin üçünün de merak ettiği bir rengi kendinde görmek isteyen kişiler için kalıcı bir risk almadan ideal yöntemler olduğunu söyleyebiliriz.

Renkli Saç Spreyi Nasıl Kullanılır?

Renkli saç spreyinin rengi sadece ilk yıkamaya kadar saçınızda duracağından dolayı bu ürünü temiz saça uygulamanızı öneririz. Ardından saçlarınızın boyamak istediğiniz tutamlarını ayırın ve tarayın. Sonrasında spreyi saçınıza 90 derecelik açıyla 30-40 cm uzaklıktan uygulayın. Kullanım esnasında gözlerinizi koruyun ve ellerinize de bir eldiven takın deriz, zira bu boyalar sadece saçta güzel!

İlgili yazı

En İyi Şampuan Hangisi ve Doğru Şampuan Nasıl Seçilir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here