Saç uzatmak, birçok kadının sorunlarından biridir. Sorun diyorum çünkü çoğu saç kadınların istediği hızda uzamaz. Tabi biz bir an önce uzun saç modellerine geçiş yapabilmek için hızlıca uzamasını istiyoruz, ama saçlarımız da biz böyle istedikçe daha da yavaş uzuyor.

sac uzatma konusunda en etkili 2 yontem 05

Uzun saça düşkünlük başka bir şey. Saçlarınızı kestirmek resmen rüyalarınıza girer, kırıklar kafanıza değene kadar kestirmeye kıyamazsınız. Kestirdikten sonra da binbir türlü yağ, binbir türlü kür ile en kısa yoldan uzatmaya çalışırsınız.

sac uzatma konusunda en etkili 2 yontem 04

Bu sorunları yaşadığım ve en yakından takip ettiğim için bugün burada en hızlısından saç uzatma yöntemlerine yer vermek istedim. Malzemeler yine doğal, sıfır kimyasal. Size sadece mutfağa girip hazırlamak kalıyor. Kolay gelsin!

sac uzatma konusunda en etkili 2 yontem 03

Üzüm Çekirdeği Yağı

Aktarlardan bulabileceğiniz üzüm çekirdeği yağı saç diplerinin en büyük dostlarından biri. Üzüm çekirdeği yağını başınıza döküp saç diplerinize masajla yedirin. Ardından saç diplerinizde 1 saat bekleteceğiniz yağı elma sirkesiyle durulayın. En iyi sonuç için bu yağla masaj işlemini haftada 2-3 kere tekrarlamalısınız.

sac uzatma konusunda en etkili 2 yontem 08

Zencefil ve Zencefil Yağı

Kışın içtiğimiz her şeye karıştırmak istediğimiz, soğuk algınlıklarımızın bir numaralı düşmanı olan zencefili şimdi de saçlarımıza yardım ederken göreceğiz. Zencefil hem kökleriyle hem de yağıyla saça şifa veren bitkilerden biri.

sac uzatma konusunda en etkili 2 yontem 07

3 taze zencefil kökünü biraz suyla blenderdan geçirin. Ardından hazırlanan ince hamuru bir tülbente koyun ve suyunun süzülmesini bekleyin. Çıkan su sizin malzemeniz. Çıkan zencefil suyunu saç derinize masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra tercihen doğal bir şampuanla yıkayın.

sac uzatma konusunda en etkili 2 yontem 02

Şimdi sıra zencefil yağıyla uygulayacağımız maskede. Zencefil yağını saç diplerinize masaj yaparak uygulayın, ardından 1 gece boyunca saçınızda bekletin. Bu hem ince tellere güç verir, dökülmeleri önler hem de kepek sorununa iyi gelir. Tabi ince tellerin güçlendiği, dökülmelerin olmadığı bir kafa derisi de size zaman içerisinde daha uzun ve daha sağlıklı saçlar sunar.

sac uzatma konusunda en etkili 2 yontem 01

 

İlgili yazı

En Doğal Saç Uzatma Yöntemleri ile 2 Haftada Gözle Görülür Fark Yaratın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here