Evet, bazı kadınlar kısa saç düşkünü ama hala çoğu kadın, özellikle de genç olanlar, uzun saçtan vazgeçemiyor. Bakım yağları mı ararsınız daha hızlı uzasın diye, yoksa bitki kürleri mi… Hepsi deneniyor, bazıları tasdikleniyor bazıları ise sınavdan geçemiyor. Oysa ki sadece bazı şeylere dikkat ederek saçların daha hızlı, hem de daha sağlıklı uzamasını sağlamak mümkün. Bakalım neymiş o bazı şeyler…

saclari saglikli ve hizli uzatmanin yollari 1

*Sevgili kızlar, anneciğinizin sözünü dinleyin, beslenmenize dikkat edin. Saç uzamasını ve sağlığını hata gün içerisinde sizde ayrılan saç tellerinin sayısını etkileyen en önemli şey beslenmenizdir. Dengeli beslendiğiniz süre içerisinde saçlarınızdaki değişime inanamayacaksınız.

Fruit & Vegetable Platter

*Gün içerisinde saçlarınızı tarayın. Saçı taramak sağlıklı bir saç için önemlidir ama günde en fazla 2 defa tarayın. Islak saçların daha narin olduğunu unutmayın ve tarama işlemini sadece saçlar kuruyken yapın.

saclari saglikli ve hizli uzatmanin yollari 4

*Gün içerisinde aklınıza geldikçe, parmak uçlarınızla saç diplerinizle masaj yapın. Bunun saçlara yararlı olmasını geçtim, o anda yaşadığınız rahatlama hissi sizi günün stresinden ve yorgunluğundan da arındıracaktır.

saclari saglikli ve hizli uzatmanin yollari 7

*Sıkı topuzlar, sıkı at kuyrukları çoğu kadına yakışan saç modelleri, ama malesef saçı çok yıpratıyor. Yarattığı baş ağrısı da cabası. Tam da bu nedenlerden ötürü yapılması gereken şey, mümkün mertebe bu modellerden uzak durmak.

saclari saglikli ve hizli uzatmanin yollari 2

*Saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzaması için dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise elbette ki saçınızı maruz bıraktığınız ısı. En basitinden kurutma makinesi neredeyse her gün saçlarımızla temas halinde. Vaktiniz varsa saçlarınız kendi kendinize kurusun.

saclari saglikli ve hizli uzatmanin yollari 5

Ben bu yöntemleri sizler için derledim, ama kaynaklardan derlerken gözlerimi kırpmadan okudum. Çünkü tam bir uzun saç bağımlısıyım! Sizin saç tercihiniz nedir?

saclari saglikli ve hizli uzatmanin yollari 3

İlgili yazı

En Doğal Saç Uzatma Yöntemleri ile 2 Haftada Gözle Görülür Fark Yaratın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here