Kadınların saç uzatırken önüne çıkan en büyük engellerden biri de kırıklardır. Saç uçlarında yoğun şekilde görülmeye başlanan kırıklar yüzünden birçok kadın çareyi kestirmekte bulur. Kırıkları geçirdiğini iddia eden ürünler olsa bunlar ne yazık ki kalıcı değil, geçici çözümler sunuyorlar.

saclarinizi kirmadan uzatin 06

Kırıkları geçirmek zor olabilir ama önlemek çok da zor değil. Bazı püf noktalarıyla saçlarınızı kırıksız uzatabilirsiniz.

Isıya dikkat edin.

Artık birçoğumuz saçlarımızı şekillendirirken yüksek ısılı şekillendiricilerden vazgeçemiyoruz. Saçımızı şekillendirme ve kurutma aşamasında yardım aldığımız bu makineler ne yazık ki saçımızda en çok kırıklara neden olan faktörler arasında.

saclarinizi kirmadan uzatin 04

Bu aletleri kullanmadan önce saç uçlarınıza ısıdan koruyucu ürün kullanmanız saçlarınızı koruyacaktır.

Düzenli olarak kestirin.

Eğer saçlarınızı sağlıklı ve kırıksız bir şekilde uzatmak istiyorsanız arada saçlarınızdan gidecek birkaç santimi göze almalısınız. 6 ayda bir kırıklarını aldırdığınız saçlarınızı kırıksız ve daha sağlıklı bir şekilde uzatabilirsiniz.

saclarinizi kirmadan uzatin 01

Sağlıklı beslenin.

Saçların sağlıkla parlaması, uzaması ve kırıklardan uzak durması için yediklerinize de dikkat etmeniz şart. Vücudunuzu ne kadar sağlıklı tutarsanız saçlarınız da o kadar sağlıklı olacaktır.

saclarinizi kirmadan uzatin 03

Boyadan uzak durun.

Saçlarınızın yıpranmadan uzak bir şekilde uzamasını istiyorsanız saçlarınızı sık sık boyatmaktan kaçınmalısınız. Boya içerdiği maddeler yüzünden saça en çok zarar veren maddelerden biridir. Özellikle sık sık kullanıldığında saçlarınızdaki kötü etkileri çok daha net gözlemleyebilirsiniz.

saclarinizi kirmadan uzatin 02

Bakımı ihmal etmeyin.

Bakım ürünleri oluşan kırıkları geçirmede etkili olmayabilir ancak önleme kesinlikle geçerli. Bu nedenle saçlarınızın ucuna süreceğiniz serum, haftada bir yapacağınız yağ maskeleri ve kullanacağınız saç kremleri saçlarınızı dış etkenlere karşı hem koruyacak hem de daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

saclarinizi kirmadan uzatin 05

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here