Sarı saç modelleri pek çok kadın tarafından tercih edilen ancak bu kadar tercih edilmesine rağmen ne yazık ki bakımı en zor saç rengidir. Çünkü koyu renkteki bir saçı sarıya döndürmek için uygulanan açıcı işlemi ne yazık ki saçı en çok yıpratan işlemdir. Bir de ne yazık ki sarıya boyanırken bu kadar yıpranan saç yıpranmaya çok müsaittir. Sarı saçlar için bakım oldukça önemlidir. Sarı saça bakım yapmadığınız taktirde saçınız keçeleşir, yıpranır ve kestirmek durumunda kalabilirsiniz. Sizler için işinizi kolaylaştıracak sarı saçlar için bakım önerilerini sıraladık.

Sarı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Ama elbette bir kadın istediği saç rengi için tüm zorlukları aşmaya hazırdır. Biz de sarı saçtan vazgeçemeyen kadınlarımız için sarı saça dair çeşitli bakım tüyolarını derledik. Keyifli okumalar, bol sarılı günler…

Protein maskelerini ihmal etmeyin.

Normalde saçlar boyandığı zaman boyanın hacminden dolayı saç tellerinin hacmi de artar ve saçlar daha dolgun durur. Ancak ne yazık ki saçınızı sarıya boyattığınız zaman durum böyle olmuyor. Açıcıya maruz kalan saç inceliyor, bu nedenle protein maskeleri şart oluyor. Ne yediğiniz, içtiğiniz de saç sağlığınız için önemli ancak yumurta içeren, keratin içeren saç maskelerini kullanarak saçınızı kendine getirebilirsiniz.

Haftada bir gün mor şampuan kullanın.

Boyanan her saç, hiçbir şekilde ilk boyandığı haliyle kalmaz. Bu sadece sarı saç için değil, tüm renkler için geçerlidir aslında. Bu nedenle boyattığınız renge uygun şampuanlar kullanmalısınız. Sarı saçlar için ayrı şampuan ve saç kremleri bulunur mesela, aynı şekilde kızıl saçlar için de. İlk olarak saçlarınız için bu iyiliği yapmalısınız.

Öte yandan pek çok sarışın kadın saçlarının yıkanmayla bir süre sonra turunculaşmasından şikayetçidir. Bunu önlemek için saça arada bir soğuk renkler katmak gerekir. Sarı saçta bunun formülü ise şüphesiz mor şampuan kullanmaktır. Pek çok kuaförden bulabileceğiniz bu mor şampuanları haftada bir gün kullanarak saçınızın turunculaşmasını önleyebilirsiniz.

Isıdan koruyucu ürünler artık dostunuz!

Belki doğal saç renginizdeyken bu tip ürünlere çok ihtiyaç duymamış olabilirsiniz ancak sarı saçlar yıpranmaya çok daha müsaittir bu nedenle gerek kurutma, gerek maşa işleminden önce ısıdan koruyucu bir ürün şart.

Saçlarınızı da güneşten koruyun.

Kuşkusuz güneşten en çok etkilenen saç rengi sarıdır. Ama elbette doğal olmayan sarı. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce şapka takabilir ya da UV ışınlarına karşı koruyucu bir ürün kullanabilirsiniz.

Turuncudan korkuyorduk tamam ama peki ya yeşil?

Evet, turuncu sıklıkla görülüyor ama sarı saçlarda özellikle havuzda yeşillenme problemi yaşanabiliyor. Normalde sarı saçların üzerine küllü bir renk boyandığı zaman yeşillenme problemi oluşur ancak havuz suyundaki klor da buna neden olabiliyor. Bu nedenle havuza girmeden önce saçları tamamen temiz bir suyla ıslatmak gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here