Hayatımızın kolay olmasını hepimiz isteriz. Peki hayatımızı kolaylaştırmak için neler yapıyoruz. ? Biz sizler için araştırdık ve karşınıza 10 parlak fikirle çıktık gelin teker teker inceleyelim.

10 )  Mantarlardan Kaymayan Paspas

10

Şarap şişelerinin mantarlarını atmaya son verelim. Bu mantarlardan kendimize dekoratif bir kaymayan paspas yapabilir, gönlümüzce kullanabiliriz.

9) Kolay Domates Kesme Yöntemi

9

Domateslerinizi artık kolayca kesebilirsiniz. Tek yapmanız gereken iki tabak arasına domateslerinizi yerleştirmek ve kapağın üst tarafını sıkıcıca(ezmeden) tutarak bıçak yardımıyla domatesleri bölebilirsiniz.

8) Kartondan tablo yapmak

8

 

Ev dekorasyonlarının olmazsa olmazları arasında olan tablolara geldi sıra. Daha önce tuvalet kağıdı kartonlarından böyle bir ayrıntı yakalayabileceğiniz aklınıza gelmişmiydi ?

7) Çok kullanışlı tenis topu

7

Biz türk milleti olarak anahtarımızı, zarflarımızı ve diğer küçük eşyalarımızı aldığımız gibi unutabileceğimiz yerlere koymayı çok seviyoruz. Bu durumu azaltmak için kapınızın en yakın köşesine tenis toplarıyla eğlenceli bir askılık yapabilirsiniz. Artık anahtar kaybetmeye son dedirtecek bu dekorasyon size çok yardımcı olacak

6) Plastik şişelerden lamba yapımı

6

Evinize aldığınız plastik şişeleri atmayın. Bu şişelerden kendin yap projeleriyle oldukça güzel nesneler elde edebilirsiniz. Şık lambalarda bunların arasında. Ek olarak lambaya ücret ödemenize gerek bile yok.

5) Yırtılan Koltuklara Anne Çözümü

5

Annelerimizin sakladığı, her köşeye koyduğu dantellerin asıl amacını ortaya çıkarmış bulunuyoruz. Bu dantelleri televizyonların üzerinden, bardakların altından kaldırarak koltuklarımızın yırtılan kısımlarına güzelce dikiyoruz. Anne eli değmiş gibi..

4) Dekoratif Bardaklar

4

 

Evinizin her köşesinde lazım olabilecek bu dekoratif bardakları sadece renkli pet şişelerden yapabilirsiniz. İçerisine kalemden, diş fırçasına, temizleme çubuklarından, fırçalara aklınıza gelebilecek her türlü malzemeyi yerleştirebilirsiniz.

3) Mandalla Çivi Çakmak Artık Çok Kolay

 

3

Duvara çivi çakmaya çalışıldığında kesinlikle parmaklardan birisini gazi ediyoruz. Ne yazık ki buna bir çözüm bulanamadı derken bu mandal yardımımıza yetişiyor. Mandalın ucuna çiviyi koyuyoruz ve çekiçle işlemi sonlandırıyoruz.

2) Patlayan Fermuara Çözüm

2

Kilo aldınız ve kıyafetleriniz eskisi gibi size uymuyor mu ? Fermuarınız sürekli açılıyor mu ? Hiç dert etmeye gerek yok. Anahtarlarda bulunan bu yuvarlar anahtar tutucuyu hemen çıkarıp fermuarınıza takıyorsunuz. Ve sonrasını dert etmenize gerek bile yok

1) Cips Kapatıcı

1

Hepimiz evimizde cips, çekirdek ve kuruyemiş türlerini paketli alıyoruz. Ve sonrasında bayatlamaması için çeşitli yöntemlere başvuruyoruz. Artık bu yöntemleri kenara bırakarak askının uçlarını çıkarıp paketimizin ağzını kapatıyoruz. Ve ürünlerimiz ilk gün olduğu tazelikte kalıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here