Terazi Burcu Tarihleri ve Özellikleri Nelerdir?

23 Eylül ile 23 Ekim tarihleri arasında doğanlar Terazi burcudur. Terazi Burcu, hava grubuna dahildir. Saygı ve zariflik özelliklerini bünyesinde barındırır. Hedefleri daha çok olgunluk ve düzeyli dostluk kurmaktır. Amacının zengin ve düzenli bir hayata sahip olduğu Terazi Burcu, paraya önem vermez. Gösterişten hoşlanmayan, tarafsız, dengeli, sevimli ve kibar olarak tanımlayabileceğimiz Terazi Burcu, toplu yaşamayı sever. Kararız ve rahatına düşkün olan bu burçlar, hemen etki altında kalabilir.

Terazi burçlarında daha çok sırt ağrıları, kalp çarpıntısı, kalp rahatsızlıkları görülebilir. Romantik müzik türlerini seven Terazi Burcu, İkizler ve Kova ile uyumlu iken Koç da karşıt burcudur.

Terazi Burcunun başarılı olacağı meslekler: Müzisyen, ressam, heykeltıraş, şair, oyuncu, çiçekçi, parfümcü, konfeksiyoncu, terzi, bankacı, politikacı, hukukçu, din işleri, mühendis ve el sanatları sanatçısı.

Terazi Burcu Kadınının Özellikleri

terazi-kadiniSaçları yumuşak, çekici bir görünüme sahip olan Terazi Burcu Kadını, biçimli bir ağız yapısına sahiptir. Minyon bir görünümü olan Terazi kadını, modayı çok iyi bir şekilde takip eder. Yaşama sevinci üst seviyede olan Terazi kadını, cazibeli ve uyumlu karakteri vardır. Para konusuna fazla önem vermezler. Terazi burcu kadınının neşesi her zaman için üst seviyededir. Terazi burcu kadını sevdiği insanlar için her şeyi yapmaya hazırdır.

 

Terazi Burcu Erkeğinin Özellikleri

terazi-erkegiGenel olarak uzun boylu ve orantılı fiziğe sahip olan Terazi Burcu Erkeği, genellikle dolgun dudaklı ve biçimli ağız yapısı vardır. Terazi burcu erkeği her zaman yumuşak kalpli, yumuşak huylu ve iyimser bir kişiliğe sahiptir. Terazi burcu erkeği yalan söylemekten ve yalan söylenmesinden hoşlanmaz. Çoğunlukla çok romantik bir erkektir. Sakinliği ve huzuru seven Terazi Burcu Erkeği için ev hayatı ile aile çok önemlidir.

 

Yükseleni Terazi Burcu Olanlar…

terazi-burcu-simgeHangi burçtan olursanız olun eğer ki yükseleniniz Terazi ise, hemen hemen herkesle anlaşabiliyorsunuz demektir. Eğer çevresinde oldukça sevimli ve içten birisini görüyorsanız, bilin ki yükseleni terazidir. Fazla duygusal olan Terazi burçları, en ufak da olsa çevresel faktörlerden etkilenebilirler. Tek bir bakış açısına sahip olan Terazi burçları yükselenlerini de bu şekilde etkilemektedir. Tek olumsuz özelliği olan Terazi burcu yükseleni, kolay kolay farklı bakış açısı geliştiremez.

Yükseleni terazi olanlar, birçok el becerilerine sahiptir. Yetenekli olan bu kişiler, sanata düşkünlükleriyle bilinir. Yükseleni terazi olanlar, sosyal yapıları sayesinde evde oturmaları mümkün değildir. Hep hareket halinde olanlar, mutlaka toplum içerisinde dikkat çekmeyi başarırlar.

Terazi Burcunun Anlaştığı Burçlar Hangileridir?

Terazi ile Koç; birbirine tamamen zıt olan bu iki burç, farklıları sayesinde ortak bir noktada buluşabileceklerdir. Bu ikili, birbirlerinden emin olduklarında evliliğe doğru bir adım atabilirler. En büyük uyumu yatak odasında yakalayan Koç ve Terazi, birbirlerini anlamayı başarırlarsa güzel bir ilişki yaşayabilirler.

Terazi ile İkizler; hareketli İkizler ile sakin Terazi tamamen uyumludur. Aşk kuşu olan ve birbirlerinin yanından hiç ayrılmayan bu ikili, birbirlerinin farklılıklarıyla besleneceklerdir. Terazi, İkizlerin hareketliliğine alışabilirse aşkları gün geçtikçe büyüyecektir.

Terazi ile Aslan; lider ve güçlü yönü olan Aslan ile analitik düşünen Terazi, uzun soluklu bir ilişki yaşayabilirler. Her iki tarafından memnun kalacağı bu ilişki, Aslan’ın bencil ve sorumluluk almaktan kaçınması yüzünden sıkıntılar yaşayabilir.

terazinin-anlastigi-burclar

Terazi ile Başak; ilişkinin ilk zamanlarını atlatmayı başarabilen Terazi ile Başak, güzel bir birliktelik yaşayabilirler. Bu ilişkide aşk, sevgi ve bağlılık olabileceği gibi, birbirlerini boğabilirler de. Çok iyi arkadaş olabilen bu ikili eğer tutkulu birer aşık olurlarsa çok mutlu olabilirler.

Terazi ile Yay; dengeli ve sakin bir yapısı bulunan terazi, yay burcu için de oldukça çekici gözükür. Terazi de yay da kendine özen gösteren kişiler oldukları için, hayatlarını bir düzene oturtabilirler. Terazi gibi güçlü bir burç, Yay için iyi bir partner olur.

Terazi ile Kova; hayattan zevk almayı fazlası ile bilen bu iki burç arasındaki tek sorun, tutkuyu biraz geri plâna atıyor olmalarıdır. Terazi burcunun her açıdan dengeli bir yapıda olması, Kova burcu sosyal yaşama çok önem veren ve sosyal açıdan oldukça dengeli, aktif bir yaşamı olması ilişkilerini ayakta tutmaya yetecektir.

Terazi ile Balık; Terazi sosyalleşmeyi oldukça sever, Balık, terazi ile birlikte gezmeyi ve eğlenmeyi severse, bu ikili aşk hayatında çok mutlu olur. Romantik ve oldukça sakin bir yapıya sahip olan balık burcu, sevgilisi ile birlikte vakit geçirmekten çok hoşlanır. Balık, evine ve ailesine çok bağlıdır, bu da Terazi’nin hoşuna gider.

Terazi Burcunun Anlaşamadığı Burçlar Hangileridir?

terazinin-anlasamadigi-burclarTerazi burcundakiler Yengeç ve Oğlak burcu ile anlaşamaz. Yengeç’in evini sevmesi, Terazi’nin hareketli hali ile örtüşemez. Yengeç çok evcimendir ve bu Terazi’yi çılgına çevirebilir. Terazi ile Oğlak burcunda ise şöyle bir durum ortaya çıkar; Oğlak burcunun sürekli kötümser, ciddi, hırslı ve işkolik olması Terazi burcunu çileden çıkarabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here