Scarlett Johansson, bugün dünyanın en tanınmış aktrislerinden biridir. Çok genç yaşta başladığı kariyeri ile dünyanın en çok tanınan kadın aktrislerinden biri haline getirdi onu. Her zaman farklı yapımlarda yer almaya çalışan yetenekli, güzel oyunca bir kaç filmi ile oldukça ön plana çıktı ve ünlü yönetmenlerin dikkatini çekti. Bazı büyük ve daha az bilinen yönetmenlerle çalıştı ve onun ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu kanıtlar nitelikte.  Sadece oyunculuğu değil güzelliği de onu ön plana çıkaran etkenlerden. Scarlett Johansson filmleri yanı sıra dünyanın en güzel kadınlar listesine girmesi ile de biliniyor. Gelin bu güzel oyuncunun filmlerine yakından bakalım.

İzlemeniz Gereken Scarlett Johansson Filmleri

10. The Prestige – Prestij

Filmde destekleyici bir rolde oynasa da onun kariyeri açısından oldukça önemli. Dünyanın en çok izlenen ve kült filmleri arasında yer alan Prestij filminde: İki büyücünün asistanı ve  birinin sevgilisi olarak, filmin çatışma noktasını oluşturdu. Prestij filmi mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinde yer alırken Johansson performansı da filme büyük katkı sağlıyor.

9. Vicky Cristina Barcelona – Barselona, Barselona

Woody Allen’ın bu yüzyılın en iyi filmlerinden biri de üçüncü kez aktör ve yönetmenin işbirliği yaptığı  Barselona Barselona filmi. Filmde onun mizah dozları olsa da, yönetmenin normal tekliflerine kıyasla daha yoğun bir film. Öne çıkan olaylardan biri kuşkusuz karakterini tamamen ilişkilendiren Johansson’tır. Oynadığı Cristina’nın doğası, Johansson’un kişiliğinin bir uzantısı gibi görünüyor. Onun tatlı doğası diğer karakterlere karşı bir karşı koyma görevi olması filmin genel etkisini arttırır. Scarlett Johansson filmleri arasında en etkili olanlardan bir tanesi.

8. Lucy

Johansson birkaç çizgi roman filminde rol oynamıştı. Ancak, bu onun durumunu bir ateşli aksiyon yıldızı olarak saran filmdi. Olay, hakkında yazılacak fazla bir şey olmasa da, filmi izlemek için çok cazip hale getiren Johansson’dır. Dövüş becerisi, yönetmen Luc Besson’un karakteristik yeteneği ile birleştiğinde başarı için bir reçete olduğunu kanıtladı.

7. Don Jon – Kalbim Sende

Bir noktaya ulaşmış bir türde bir film yapmak kolay bir iş değildir. Yani, filmin çalışması karakterizasyona ve özellikle de Johansson’un performansına bağlı. Müthiş bir kadroda, diğerlerinin üzerinde baş ve omuz olarak duruyor. Filmde sadece bir arzu nesnesi değil aynı zamanda ötekileştirilmişi de gösteren harika bir oyunculuğa sahip.

6. Girl With A Pearl Earring – İnci Küpeli Kız

Gerçek bir hikayeye dayanan bu film, harika performanslarla dolu. İsimsiz rolü oynayan Johansson, harika bir şekilde kısıtlanmış bir performans sergiliyor. Bir güç oyununa yakalanan bir masumiyet fotoğrafı. Çok fazla şey söylemese de, sözlerinin etkisi oldukça güçlüdür.

5. Her – O

Film boyunca bir kez Johansson’ı görmeyiz. O zaman nasıl bir etki yaratır? Ölümcül, husky sesini kullanıyor. Sadece sesini kullanarak çeşitli duygular yaratmayı başarıyor. Bir anda baştan çıkarıcı olabilir, aynı zamanda flörtöz ve duygusal olabilir. Bu filmdeki aktörün en büyük zaferi, sesin ötesine geçip gerçek bir insanı düşünmeye başlamamızdır. Onun için düşmemesi zordur ve tüm bunları sadece sesiyle yapması gerçeği dürüstçe şaşırtıcıdır.

4. Ghost World –  Hayalet Dünya

Bu, aktörün çocuk oyuncusundan ciddi oyuncuya dönüşmesini işaret eden filmdi. Bu, oynamak için oldukça zorlayıcı bir roldü ve oyuncu bunu daha yaşlı biri ile yaparak olgunluğa ulaştı. Bu, birçok kişinin oyunculuk yeteneklerini ilk kez fark etmesiydi. Büyük bir gişe başarısı olmasa da, bir kült film haline geldi. Performansların dışında, filmi canlandıran ilginç bir hikayesi de var.

3. Match Point – Maç Sayısı

Woody Allen ve güzel oyuncumuz ilk kez birlikte çalıştığı zaman, harika bir eşleşme olduğunu kanıtladı. Gerçekten farklı bir tür Allen filmi, oyuncuya yoğun bir rol oynama fırsatı verdi.  Scarlett Johansson filmleri denilince akla gelen filmlerden biri olan Maç Sayısı her türlü enlektüel seviyen olanların izleyebileceği bir film.

2. Under The Skin

Bu film, özellikle gişede takılı kalması açısından oldukça üzen filmlerden. Ne var ki, muhtemelen Johansson’un en çok perçinleme performansı olan ilginç bir hikaye. Oldukça zor duyguları canlandırdığı efsane bir film. Mutlaka izlenmesi gereken Scarlett Johansson filmleri arasında.

1. Lost In Translation – Bir Konuşabilse

Film hakkında konuşurken, genellikle Bill Murray’in ne kadar parlak olduğu hakkında konuşuyoruz. Peki kimin hakkında konuşmak gerekir? Scarlett Johansson’ın oyunculuğu burada daha ön planda. Bir kadın yönetmenle çalışan oyuncunun en iyi oyunculuklarından biri. Bu yüzyılda göreceğiniz en hareketli ve tuhaf şekilde canlandırıcı filmlerden biri aynı zamanda. Oyuncu karakterinin özelliklerini ve düşünce sürecini neredeyse mükemmel bir dereceye kadar sergiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here