Dünyanın en zengin ünlüleri tahmin edersiniz ki hollywood sistemi içinde yetişen ve dünyaca ünlü filmlere imza atmış oyuncu ve şarkıcılardan. Bunların yanı sıra dünyanın en zengin ünlüleri talk show program sunucu gibi ünvanlara da sahip olabiliyor. Sizler için dünyanın en zengin ünlülerini derledik. İşte o ünlüler:

Dünyanın En Zengin Ünlüleri

15. Tom Cruise –  $550 milyon

30 yıldan uzun süredir sektörde yer alan aktör ve yapımcı Tom Cruise Hollywood’un en ünlü filmlerinde yer alıyor. Bu başarı da ona net 550 milyon dolar olarak geri dönüyor..

14. Jimmy Buffett – $600 milyon

Popüler şarkıcı ve söz yazarı Jimmy Buffet, 600 milyon dolarlık serveti ilet en zengin ünlüler listesinde yerini alıyor.

13. Tyler Perry –  $600 milyon

Aktör, yapımcı ve yönetmen Tyler Perry beş filmde beş yılda birinci olan Steven Spielberg ve Martin Scorsese’yi yenerek, tarihin en başarılı film yapımcılarından biri haline geldi. Bu başarıda servetine servet katmasına yetti de arttı bile.

12. Bono –  $700 milyon

 
Şarkıcı, müzisyen  Bono, uzun kariyeri boyunca 700 milyon dolar kazdı. Bono, bugün bir yardımsever olarak biliniyor. Ne diyelim! Helal olsun.

11. James Cameron – $700 milyon

10. Celine Dion –  $800 milyon

Ünlü şarkıcı ve söz yazarı Celine Dion’un serveti de dudak uçuklatıyor.

9. Dr. Dre – $800 milyon

Dre, Los Angeles South Central’da N.W.A. grubunda başladı. Sonrasında Dre’nin ünü dünyaya yayıldı. Şarkıları en çok dinlenen ve en çok kazanan şarkıcılardandır.

8. Madonna –  $800 milyon

Tüm zamanların en etkili ve başarılı müzik sanatçılarından biri olan Madonna, 64 milyon sertifikalı altın albümü ile 800 milyon dolar servete sahiptir.

7. P Diddy – $820 milyon

Bir rapçi olarak müzik hayatına başlayan P Diddy, Mary J. Blige, Aretha Franklin ve Mariah Carey gibi pek çok sanatçının kariyerine etki etmiştir.

6. Jerry Seinfeld – $870 milyon

Komedyen Jerry Seinfeld, ünlü şov Seinfeld’le popülerlik kazanmaya başladı ve daha sonra büyük stand-up komedi şovları yapmaya devam etti.

5. Jay-Z –  $900 milyon

Kariyer hayatına rapçi olarak başlayan Jay-Z, başarılı bir işadamı haline geldi. Toplamda net kazancı 900 milyon dolardır.

4. J.K. Rowling –  $1 milyar

İngiliz yazar ve film yapımcısı J.K. Rowling, Harry Potter kitapları bir sansasyon haline geldi. O zamandan beri, üstünde bir imparatorluk inşa edebiliyor ve İngiltere’nin en zengin kadını ünvanını elinde tutuyor. Onun net kazancı ise 1 milyar dolar.

3. Paul McCartney –  $1.2 milyar

The Beatles’daki büyük çıkışıyla Paul McCartney, başarılı bir solo kariyeri sürdürdü ve tarihteki en başarılı pop müzisyenlerinden biri olarak kabul edildi. Bugüne kadar, 1.2 milyar dolar kazanç elde etti.

2. Oprah Winfrey – $3.2 milyar

Sabah talk show sunucusu Oprah Winfrey, bir medya imparatorluğuna dönüşen uzun ve popüler bir takipçi kitlesi yarattı. Uzun kariyeri boyunca, toplam serveti 3.2 milyar dolara ulaştı.

1. Steven Spielberg –  $3.7 milyar

 Steven Spielberg, tarihteki en büyük filmlerin arkasında yer alan ünlü bir Hollywood yönetmeni ve yapımcısıdır. Onun muazzam başarısı ile 3,7 milyar dolar kazanabildiği şaşırtıcı olmasa gerek .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here