Sevgililer günü evrensel bir gün. Sevgililerin, eşlerin kutladığı bu özel gün dünyada binlerce hediye alınıyor ve o gün tüm dünya kırmızı güller ile donanıyor. Binlerce evlenme teklifi yapılıyor, milyonlarca kişi sevgilisine hediye alıyor. Bu gün hakkında bilmenizin keyifli olacağını düşündüğümüz maddeleri sizler için derledik.

Sevgilier Günü Hakkında Bilmediğiniz 7 Gerçek

220.000 Evlenme Teklifi

Yanlış duymadınız. Evlenme teklifi yapmak için sevgililer gününü bekleyen ortalama 220.000 kişi bu günde evlenme teklifinde bulunuyor.

189 Milyon Gül Satılıyor

İnanılmaz bir rakam gibi görünsede bu sadece Amerika için geçerli. Amerika’da 14 şubatta 189 milyon gül satılıyor.

Amerika’nın 1 Günlük Çikolatadan Elde Ettiği Ciro 1 Milyar Dolar

Çikolata markalarının ciroları bu günde coşuyor haliyle. Sadece Amerika’da 1 milyar dolarlık çikolata satılıyor. Aşklarına biraz daha fazla heyecan ve mutluluk katmak isteyenlere bakın bir. 🙂

35 Milyondan Fazla Kalpli Çikolata Kutusu Satılıyor

Çikolata Bir Doktor Tavsiyesi

1800’lü yılların hekimleri, hastalarına kaybolmuş sevdiklerine üzülmemeleri ve  sakinleştirmeleri  için çikolata yemelerini tavsiye etmişler. Ama bu 1 milyar dolarlık çikolatayı açıklamaya yetmiyor tabi. Popüler kültür etkisi ile bu kadar çok çikolata satılıyor olmalı!

En Çok Çiçeği Erkekler Alıyor

Bu özel günde çiçek satın alanların yüzde 73’ü erkek, yüzde 27’si kadın.

En Çok Hayvan Satın Alınan 3. Gün

Perakende istatistiklerine göre, evcil hayvan sahiplerinin yaklaşık yüzde 3’ü bu günde hayvanlarını hediye olarak almıştır.

İlgili Yazı: Sevgililer Günü Hediyeleri 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here