Sevgililer günü her yıl bir çok ülke de kutlanan özel bir gündür. Bu günün en büyük özelliği insanlara özgü olmasıdır. Herkesin bir annesi ve bir babası vardır, bu değişmez. Fakat sevgili kavramı öyle değildir. Sevdiğiniz, ayrı hisler beslediğiniz, değer verdiğiniz ve bir şeyleri paylaşmayı göze aldığınız insanlara sevgili denir. Sevgililer günü, sevgilinize hediye almak için güzel bir fırsattır. Onu şımartabilirsiniz. Sevgilime ne hediye alacağım diyorsanız bu yazıyı dikkatlice okuyun.

Romantik Olun!

Bütün kadınlar ve gizlemekte usta olsalar bile erkekler romantizmden hoşlanır. Sevgilinize onun sizin için ne kadar önemli olduğunu belirterek, ona bir şiir yazarak, güzel sözler söyleyerek ne kadar romantik olduğunuzu belirtin. Tabi alacağınız hediye de romantik bir hediye olmalı. T-shirt kazak gibi hediyeli aklınızdan silin atın!  Daha bilinmedik hediyeler hazırlamalısınız.

Sevgilinize Hediye Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Herkese sevdiği bir eşyayı hediye edebilirsiniz. Ama sevgilinize asla! Herkesin almayı sevdiği bir şey vardır. Kimileri, ayakkabı, kimileri kozmetik ürünü, kimileri kitap gibi eşyaları sürekli alır. Bu bir takıntı olmuştur. Böyle takıntılı bir sevgiliniz varsa, takıntısı olduğu ürünü ona almayın. Onun hoşuna gidecek, sevdiği şeylerle alakalı fakat farklı bir hediye alın.

Mesela sevgilinizin bir kedisi vardır. Sizde ona bir hayvan hediye etmek isteyebilirsiniz. Bu doğru bir hediye olmaz. Ona balık mı hediye edeceksiniz? Aslında kedisi için iyi bir hediye olabilirdi. 🙂 Çok iyi düşünün.

Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri

Sevgilinize Kolye Alın

Bunu klasik hale getirmeyin ama. Farklı bir kolye alın.

Sevgililer Günü Hediyesi 33

Mutlaka Çiçek Alın

Sevgililer Günü Hediyesi 34

Şunu belirtmeliyim ki herkes çiçekten hoşlanır. Fakat bir buket güle vereceğiniz 200 lira kimseyi mutlu etmez, çiçekçiden başka. 🙂 Ona renkli çiçekler alın, hatta tek bir çiçek bile alabilirsiniz. En önemlisi çiçek ile bir mesaj gönderin ona. Bir örnek verelim, “Sevgilim bu çiçek 3 gün sonra solacak ve sen çiçeklerin ne kadar kötü bir hediye olduğunu anlayacaksın, bunu görmeni istedim, çiçekler dalında güzeldir ve bende seninle oldukça güzel kalacağım. ” 🙂

Süslü Bir Sevgiliniz Varsa

Ona, ne kadar süslü biri olduğunu hatırlatacak bir hediye alabilirsiniz. Onun süsünü sevdiğinizi ve bu huyunu benimsediğinizi gösterecektir.

Sevgililer Günü Hediyesi 05

Sevgililer Günü Hediyesi 04

 

 

Entel Bir Sevgiliniz Varsa

Ona kitap almayın. Aldığınız kitabı okumuş olabilir. Fakat kitap tutucu yada kalem alabilirsiniz. Kalemde isminin yazması onu şımartacaktır.

Sevgililer Günü Hediyesi 02

Sevgililer Günü Hediyesi 18

Sevgiliniz Ev Hanımıysa

Bazı ev hanımları vardır, mutfak gereçleri gibi ev eşyalarına bayılır. Ona bunu hatırlatacak romantik bir hediye alabilirsiniz. Mesela dikiş makinesi şeklinde bir müzik kutusu. Hem romantik bir hediye olacaktır hemde onun hoşuna gidecektir.

 

 

 

 

Sevgililer Günü Hediyesi 07

Maço Bir Adamın Alacağı En Güzel Hediye

Heyyyttt! İşte bu iki fotoğraf gördüğünüz hediyeler hem anlamlı hem espirili olacaktır. Fakat sadece bu hediyeleri almakla yetinmeyin elbette.

Sevgililer Günü Hediyesi 08

Sevgililer Günü Hediyesi 09

İmalı Hediye

Eğer sevgilinizden yeteri romantizmi göremediğinize inanmıyorsanız, ona odun şeklinde ki bu yastığı alabilirsiniz.

Sevgililer Günü Hediyesi 21

 Hediye Kutusu Çok Önemlidir

Hediye kutusu önemlidir. Öyle sıradan hediye paketlerine oranla ayrı bir estetiktir. Hediyenizi mutlaka böyle bir kutuya koyun. Kalbinizi koymuş kadar olursunuz. 🙂

Sevgililer Günü Hediyesi 11

Onu Düşünün

Sevgilinize onu düşündüğünüzü hissettirmeniz kadar önemli bir hediye yoktur. “Ellerin mi üşüyor hayatım, gel cebimde ısınsın.” Bunu bütün sevgililer diyebilir. Oldu olacak cebini ver de evine götürsün! 🙂 Bunu yerine mini sıcak su torbası alın.” Ellerini ısıtırsın hayatım, kalbin kadar sıcak olur.” Deyiver de romantizm neymiş görsünler.

Sevgililer Günü Hediyesi 12

Aşk=Çikolata

Çikolatayı sevmeyen yada yemeyen bir tek insan var mıdır? Peki çikolata ile aşk arasında ki o kocaman bağı anlamayanlar var mıdır? Hayır yoktur tabi. Ona böyle güzel bir kutuda çikolata verin. Bazı çikolata kaplarını siz yiyin.  Çöplerini de içine koyun. Çöpün üzerine, “bunları senin yerine yedim aşkım, sana olduğu kadar bu çikolatalara da ihtiyacım vardı” yazın. O kadar zor değil romantik ve espirili olmak!

Sevgililer Günü Hediyesi 13

Sevgililer Günü Hediyesi 24

Ona Saat Alın

Saat sıradan bir hediye gibi gözükebilir ama saatin hayatımız da büyük bir yeri vardır. Bunu kullanın. “Bu saate her baktığın da benimle geçirdiğin dakikalar gelsin aklına.”  Aklından çıkmayacaksınız artık!

Onun sevebileceği, farklı tasarımlı bir saat alın mutlaka.

Sevgililer Günü Hediyesi 15

Sevgililer Günü Hediyesi 06

Sevgililer Günü Hediyesi 10

Sevgililer Günü Hediyesi 29

 

Sevgililer Günü Hediyesi 30

Sevgililer Günü Hediyesi 16

Adlarınızın Baş Harflerinin Yazdığı Bir Hediye Alın

Sevgilinize onun ve sizin adlarınız veya adlarınızın baş harflerinin yazdığı bir hediye alın.

Sevgililer Günü Hediyesi 17

 Madalyon İyi Bir Hediyedir

Madalyon alın. Yılın en iyi sevgilisi yazdırın. Bu söylediklerim biraz basit gelmiş olabilir. Ama bunu öyle bir ortamda ona hediye edin ki oda yılın en iyi sevgilisi moduna girsin. Hemen gidip arkadaşlarına anlatsın. Mutlu olsun, mutlu olun…

Sevgililer Günü Hediyesi 19

 Yastık Alın

Romantik bir yastık alın. “Seni uyku da bile seviyorum be aşkım” deyin. Oda utanıp sizin omzunuza vursun. Sizde o klasik gülümsemenizi yapın. 🙂

 

 

 

Sevgililer Günü Hediyesi 22

Sevgililer Günü Hediyesi 28

 

Not Kağıtları Alın

Bu güzel bir hediyedir. Bu kağıtları kendinizde hazırlayabilirsiniz. Eğer satın alacaksanız, aynı kağıt formunda bir kaç kağıda sizde özel bir kaç anınızı paylaşın. Onları okuyunca ne kadar güzel anılarınız olduğunu anımsayıp size bir kez daha aşık olacaktır.

 

Sevgililer Günü Hediyesi 03

Sevgililer Günü Hediyesi 25

Sevgililer Günü Hediyesi 26

 

Farklı Obje Alın

Bir kadına topuklu ayakkabı almayın. O istediği ayakkabıyı alabilir. Ama topuklu ayakkabı görünümlü bir vazo alırsanız bu büyük fark olur.

Sevgililer Günü Hediyesi 27

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here