Bugün sevgililer günü. Yani sizin anlayacağınız bugün, sevgilisi olanların özel günlerinden biri, sevgilisi olmayanların ise kapitalizme sövme günü. Ama aynı zamanda pazar günü, yani haftasonunun güzelce değerlendirilmesi gereken son günü. Eğer sizin de sevgiliniz yoksa ve siz de pazar günlerini filmle değerlendirmeyi sevenlerdenseniz buyrun, sizin için dünyanın en aşktan meşkten, en sevgililer gününden uzak 10 filmi!

10.Ruby Sparks

sevgilisiz bunyelere ilac gibi gelecek 20 film 10

Bir yazar, daha iyi kitap yazabilmek için aşık olmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyor ve Ruby Sparks karakterini yaratıyor. Ardından bu karakterin gerçek olduğunu fark ediyor, çünkü kendisi gerçekten aşık olmuştur. Ancak ne yazık ki aşkı büyük bir hayal kırıklığıyla sonlanır. Filmin sonunda “Oh be! İyi ki yalnızım!” demek garanti.

9.Husband and Wives

sevgilisiz bunyelere ilac gibi gelecek 20 film 08

Woody Allen eseri olan bu filmi de keyifle izleyeceğinize emin olabilirsiniz. Ancak kendisi filmden ziyade bir belgesel tadında geçiyor. En yakın arkadaşlarının boşanacaklarını söylemesi üzerine kendi evliliklerini sorgulamaya başlayan bir çiftin evlilik yaşamı konu edilmiştir.

8.The War of the Roses

WAR OF THE ROSES, THE, Kathleen Turner, Michael Douglas, 1989. TM and Copyright (c) 20th Century Fox Film Corp. All rights reserved.

 ‘Bazen hayatta bir film senin yeniden ve yeniden aşık oluyormuşsun gibi hissetmeni sağlar. Bu film o film değil.’  sloganını kullanan bir filmden 14 şubatta sizin canınızı sıkmasını bekleyebilir misiniz? Tabi ki hayır! Bu film bir çiftin boşanma sürecini anlatıyor.

7.Revolutionary Road

sevgilisiz bunyelere ilac gibi gelecek 20 film 07

50li yıllarda banliyöye taşınan bir çiftin yaşadığı zorlukları konu alan bu film, aynı zamanda Leonarda Di Caprio ve Kate Winslet’ı Titanic’ten yıllar sonra aynı sette buluşturan filmdir.

6.Chasing Amy

sevgilisiz bunyelere ilac gibi gelecek 20 film 05

Bir adam düşünün ki, adam bir kadına aşık oluyor. Fakat ortada bir sorun var, kadın lezbiyen. Oldukça eğlenceli ve kesinlikle sevgilisiz bir sevgililer gününe giden bir film!

5.The Break-Up

sevgilisiz bunyelere ilac gibi gelecek 20 film 11

Ayrıldığınız zaman bazen o yıllar geçirdiğiniz insanı tanıyamazsınız ya hani… İşte bu film de tam olarak bunu anlatıyor! Jennifer Aniston ve Vince Vaugh’nun başrollerini paylaştığı bu filmde ayrılıktan sonra işler baya çirkinleşiyor.

4.Gone Girl

sevgilisiz bunyelere ilac gibi gelecek 20 film 06

Beşinci evlilik yıldönümlerinde karısını kaybeden Nick, onu ararken aynı zamanda göründüğü kadar masum olmadığını gösteriyor. Üstelik kaybettiği karısı Amy de, aldatan bir kadının gücünü gösteriyor bizlere.

3.Sid and Nancy

sevgilisiz bunyelere ilac gibi gelecek 20 film 01

Sex Pistols grubunun solisti Sid ve sevgilisi Nancy’nin trajik hikayesini konu alan filmde büyük bir aşk anlatılıyor. Ancak merak etmeyin yine de sevgilisiz sevgililer gününe uygun, çünkü vermeye çalıştığı mesaj çok net: Aşk ne kadar büyük olursa olsun, ne kadar mutlu ederse etsin, öldürür!

2.Closer

sevgilisiz bunyelere ilac gibi gelecek 20 film 02

Julia Roberts, Natalie Portman, Jude Law ve Clive Owen’ın başrollerini paylaştığı filmde, birbiriyle tanışan iki çiftin tanışmadan sonra bozulan dengelerini anlatıyor. Bu filmde aşk var ama sıkıldığımız romantik klişeler yok.

1.500 Days of Summer

sevgilisiz bunyelere ilac gibi gelecek 20 film 03

İlişkilere inanmayan Summer ile tam bir romantik olan Tom’un 500 gününü anlatan bu film, aşkın var olduğunu gösteriyor evet ancak o realist taraf bizi biraz daha kendimize getiriyor. Romantizmin her şey olmadığını gösteren bu film, kesinlikle sevgilisi olmayanlara göre!

ilgili yazı: İzlenmesi Gereken Filmler Listesi  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here