Şu günler tam tatil vakti! Sadece denize girmek ya da kumsalda güneşlenmek için değil, yeni yerler keşfetmek, mümkünse yurtdışına çıkmak için yaz tatili tercih ediliyor genelde. Yeni yerler görmek harika, biliyoruz ama yine de seyahatinizi daha keyifli hale getirecek önerilerimize kulak verin!

seyahate cikmadan once bilmeniz gereken 5 madde 03

5.Hafif şeyler yiyin.

Yola çıkmadan önce yağlı, ağır yiyeceklerden, çok yemekten kaçının. Yolda rahat gidebilmek için midenizi rahat tutmanız şart. Eğer uçakla seyahat edecekseniz uçakta vejeteryan yemekler, ya da meyve tercih edebilirsiniz.

seyahate cikmadan once bilmeniz gereken 5 madde 05

4.ATMler her yerde.

Yanınızda yüklü para taşımanıza gerek yok. Yol hali, hiç belli olmaz. Bu yüzden paranızı cüzdanınızda değil, banka hesabınızda bırakın. Artık her yerde ATM bulmak mümkün, ayrıca kendi bankanızı aramanıza bile gerek yok, her ATMden para çekebilirsiniz.

seyahate cikmadan once bilmeniz gereken 5 madde 02

3.Plan yapmayın.

Tabi ki gideceğiniz yerlerde asıl görmek istediğiniz yerleri belirlemek önemli. Ama bütün günü ne yapacağınıza dair dakikası dakikasına planlamak tatilde de sizi strese sokar. Aynı zamanda yol durumu, ya da düşünmediğiniz şeyler planlarınızı engelleyebilir. Bu yüzden kendinizi germeyin, keyfini çıkarmaya çalışın. Belki gideceğiniz şehirde görmek istedikleriniz hariç görülmesi gereken yerler de vardır.

seyahate cikmadan once bilmeniz gereken 5 madde 06

2.Öğrenin.

Gideceğiniz şehirle ilgili küçük bir araştırma yapın. Ulaşım nasıl, hangi para birimi geçer, halkın adetleri nasıldır? Bu küçük ayrıntılar sayesinde çok daha keyifli ve kaliteli vakit geçirmeniz mümkün.

seyahate cikmadan once bilmeniz gereken 5 madde 07

1.Çekinmeyin.

Yorulmaktan, saatlerce yürümekten, uykusuz kalmaktan çekinmeyin. Bu sizin tatiliniz, doya doya yaşayın. Evinizde zaten bol bol dinlenebilirsiniz. Tadını çıkarın, ayaklarınız şişene kadar gezin.

seyahate cikmadan once bilmeniz gereken 5 madde 08

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here